Wpis z mikrobloga

Szukam kolejnego, ostatniego już, dysku do mojego pseudo "nas" i znalazłem takie oto przystępne cenowo oferty. W obu przypadkach pisze, że dyski OEM a przy seagate dodatkowo, iż "Dyski NOWE pochodzące z NOWYCH zestawów komputerowych lub pochodzące z końcówek serii - wersja OEM". Warto się w to pakować, czy zbyt niepewne pochodzenie?

#dyski #hdd #komputery #nas #kiciochpyta #pytanie
PEPELeSfont - Szukam kolejnego, ostatniego już, dysku do mojego pseudo "nas" i znalaz...

źródło: Screenshot_2023-04-05-20-25-43-788_pl.allegro

Pobierz
  • 5
@xyzzy: "Porządny" w sensie? W tej kategorii cenowej nie ma innych ofert niż Seagate lub HGST. Zmieniłem filtr na 250zł to znalazło mi tylko to, także OEMy z lat 2014-2016 (czyli pewnie leżaki z magazynu Hikvision).

Allegro powinno stworzyć osobną kategorię "Leżak / OEM" dla takich sztuk, lub wymusić stosowanie "powystawowe", a nie, że leżaki magazynowe są skategoryzowane jako "nowe".
PEPELeSfont - @xyzzy: "Porządny" w sensie? W tej kategorii cenowej nie ma innych ofer...

źródło: Screenshot_2023-04-05-20-35-05-488_pl.allegro

Pobierz
@PEPE_Le_Sfont: Kupiłem raz pół terabajta ramu w kościach po 8GB, dokładnie "nowe, zdemontowane z zestawów komputerowych" - połowa w ogóle nie działała, druga połowa okazała się o zupełnie innej specyfikacji niż na naklejkach na nich i deklarowanej przez sprzedawcę. Nie polecam - z nowych zestawów demontuje się jak się okazuje szrot z wadami fabrycznymi.