Wpis z mikrobloga

Znacie Heroes 3?

głupie pytanie, kto nie zna :-P
A wiecie że powstała wersja planszowa? I to w Polsce!

Gra była na Kickstarterze, gdzie zgarnęła prawie 4 mln euro (ponad 26 tys wspirających)

Jeżeli jesteście ciekawi o co tyle szumu, prototyp będzie do ogarnia na 3k6 Festiwal Gier

bilety tutaj: https://tobilet.pl/3k6-festiwal-gier.html
#gryplanszowe #gryplanszoweikarciane #grybezpradu #festiwal #lublin #3k6 #3k6festiwalgier #heroes3 #homm3 #boardgames
wyludniacz - Znacie Heroes 3?

głupie pytanie, kto nie zna :-P
A wiecie że powstała w...

źródło: 3k6_pokaz_1920x1080

Pobierz
  • 7
@win0: Wiadomo że projekt przede wszystkim nastawiony na nostalgię. O samej rozgrywce się nie wypowiem, bo nie grałem - dlatego załatwiłem prototyp, żeby wątpiący mogli zweryfikować (hypemeni już dawno wsparli :-)) i kupić w late pledge albo w retailu. A przekuwanie hype'u gier komputerowych na planszówki to ostatnio bardzo częste zjawisko (vide wiedźmin, dead by daylight, this war of mine, frostpunk, assasin's creeed i masa innych) z czego można wnioskować, że
btw, będziemy mieli jeszcze jeden ciekawy prototyp: https://eyeofzamrock.com/, gra małego serbskiego studia, niektórzy porównują do Homm właśnie. Gra była na ks, wstrzymali z powodu niedostatecznego hype'u ale ma wrócić. Autor przyjedzie i będzie osobiście pokazywał prototyp :-)
@wyludniacz: podobno gra jest średnia. Ja osobiście nie kupię,pierw spróbuję gdzieś ograć.

Natomiast ogólnie lubię gry bazujące na grach komputerowych, to fajnie pokazuje jakie fikolki muszą zrobić projektanci żeby uchwycić "feeling" gry. Ale dobrych implementacji jak na lekarstwo, z takich lepszych to mam xcom, doom, World of warcraft (ten z 2005). Do grania jeszcze na półce leży Frostpunk i god of war ;)

Klimat herosów za to fajnie można wyczuc w
@larvaexotech: Warcraft z 2005 roku to już biały kruk ;) zagrałbym, tak jak i w planszowego StarCrafta. W prototyp Heroes grałem. W wersję video gram od parunastu lat. Wersja planszowa była ok, był to prototyp, wiele (mam nadzieję) jeszcze się w nim zmieni.