Wpis z mikrobloga

Mój kumpel składa klocki cobi i uwarza że są lepsze niż lego bo modele są na podstawie prawdziwych pojazdów czy tam czołgów. #cobi #lego

Co lepsze?

  • Lego 68.6% (131)
  • Cobi 31.4% (60)

Oddanych głosów: 191

  • 14
@scottx85: A jak z jakością? Pamiętam, że w latach 90-tych dostawałem czasami jakieś zamienniki LEGO i zdarzało się, że elementy do siebie nie pasowały, łączenia były zbyt luźne, albo, albo nawet pozostawały resztki plastiku na klockach.
@scottx85: Cobi niestety odrzuca swoimi minifigami, które nadają się jedynie do śmietnika, poza tym niektóre elementy się nie trzymają i odpadają, gorzej niż w chińskich klockach, np palmowe liście, "gumowe" liany, itd.
#!$%@?ć lego po tym jak wycofali ze sprzedaży V-22 bo jakieś niemieckie #!$%@? mózgowo zjeby oprotestowały go twierdząc, że było to promowanie wojny bo V22 jest używany w wojsku


@Catmmando: to jest wersja oficjalna, osprey został wycofany prawdopodobnie przez błędy mechaniczne i zbytnio obciążone przekładnie, które się psuły. Sytuacja z niemieckimi aktywistami to był super pretekst.
@scottx85: A jak z jakością? Pamiętam, że w latach 90-tych dostawałem czasami jakieś zamienniki LEGO i zdarzało się, że elementy do siebie nie pasowały, łączenia były zbyt luźne, albo, albo nawet pozostawały resztki plastiku na klockach.


@Chrystus: jest dużo lepiej ale dalej jest tak se. Po za tym cobi ma ten dziwny problem, że:
- oni potrafią wypuścić 40 wersji jednego klocka niewiele różniącego się od siebie
- ich minifigi
@scottx85: Cobi ma wiele problemów i często to się nadaje tylko na półkę. Jakość elementów jest gorsza, a część klocków jest bardzo dziwna i pod konkretny model.
@scottx85: Moim zdaniem lego ma trochę problemów z jakością i wytrzymałością ale w porównaniu do tego jaką jakość prezentuje 99% zabawek to można powiedzieć że lego ma wybitną jakość. Cobi według mnie jest gorsze jakościowo ale ich głównym problemem jest to że w większości wypadków ich sety mają vibe odpustu, figurki są obrzydliwe oraz to że problematyczne do zaprojektowania z klocków elementy cobi robi z jednego odlewu podczas gdy lego robi
@Kryspin013 To może kiedyś, teraz modele nie są puste w środku poza tym jakością są lepsze niż lego


@Majsterigor: nawet na wypoku jak ludzie wrzucają tu modele cobi czasami to dalej mówią, że jest #!$%@? i zdarza się, że części nie są spasowane.

Druga sprawa to cobi też w mojej opinii jak ktoś nie lubi ww2 to ma mało interesujących zestawów.