Wpis z mikrobloga

@trzaichlac69: Uzasadnij. Podaj alternatywę. Mogę w sumie dodać, że jestem po 25. i już się wyszalałem na motocyklach, więc nie będę ścinał zakrętów w drodze powrotnej z wiejskiej dyskoteki, żeby zaimponować siksom na tylnych siedzeniach. Wolałbym coś luksusowego, ale budżet nie puszcza na jakiegoś Leksusa.
@GeDox: Żeby fajnie wyglądał (nie musi być top, ale nie chcę za bardzo odstawać od ludzi z firmy), żeby nie był skarbonką bez dna i żeby miał jakiś zapas mocy do wyprzedzania lub jazdy niemiecką autostradą. Do 30k (zaczynałem od ~15k...). Alternatywnie brałem pod uwagę Alfę Romeo i Subaru, ale na ten moment ograniczyłem się do niemców i najbliżej mi do BMW. Skrzynia manualna.
@Nick_Login: ogarniam bardzo mocno niemcownie. Nie wiem co Ci zaproponować, ale odradzam silniki z serii N. Chyba, że masz hajs na w miarę świeży egzemplarz i ofc serwis
@GeDox: Raczej chciałbym się zamknąć w tych 30k, bo do pracy mam zawrotne 4 km i przy ładnej pogodzie wolę rowerem objechać. Zakupy raz w tygodniu. Własnej rodziny nie mam i nie planuję. Paliwo drogie... A co powiesz o serii 1? Ma to sens?
@Nick_Login: nie jest ważna buda, bo to jeden pieron (prawie), ale silnik. Jak trafisz na prawdę młody egzemplarz i w 100% prawdziwy, to N(XX) jest spoko. Ale jak trafisz skatowany i podpucowany przez handlarza, to jest skarbonka. Jeśli szukasz w ten sposób, zainteresuj się M52, ale to raczej E46 itp.
@GeDox: M52 nigdy nie było w E46, był M52TU i M54 :) Mimo wszystko w E9X to nadal najlepszy silnik benzynowy - 4 cylindrowce są mega awaryjne, N53 to już direct injection i problemy z wtryskami i pompą. N54 to samo + problemy z 2x turbo i innymi rzeczami.

@Nick_Login N52 to najlepszy silnik benzynowy w E90 o ile jest to B30 - B25 miały #!$%@? problemów które poprawili w wersji
@Nick_Login: ale zgadzam się z kolegą że E46 są lepsze, M54B30 i jazda, przejedziesz wiele kilometrów chociaż osobiście jestem bardziej fanem wyglądu i tego jak prowadzą się E39 - czyli najlepsza 5 seria ever, można też je taniej dostać niż E46 na pewno ;)
M52 nigdy nie było w E46, był M52TU i M54 :) Mimo wszystko w E9X to nadal najlepszy silnik benzynowy - 4 cylindrowce są mega awaryjne, N53 to już direct injection i problemy z wtryskami i pompą. N54 to samo + problemy z 2x turbo i innymi rzeczami.


@sorek: ogólnie chodziło mi o serię silników M, te kochane.. M5(6?)2B44 ;)
@GeDox: M62B44 bez vanosa lub z w wersji TU to raczej dobre silniki ale one wymagają bardzo dużego wkładu - czy to uszczelki czy to ślizgi itp. aczkolwiek jak porobione to są dość pancerne :)

Wiadomo 99% silników N to kupy, ale akurat N52 się dość mocno wyłamuje z tego no i jest to ostatni silnik do którego można LPG założyć bez problemowo :D
@Nick_Login: Może być bardzo dobry tylko to trzeba mieć cierpliwość i troche czasu i sprawdzać dobrze te samochody bo mega łatwo się naciąć na koszty rzędu 5-10k na start, nie mowiac nawet o rozrzadzie. Ale autko ogólnie fajne, dalej mimo swojego wieku ładnie się prezentuje.
mieć cierpliwość i troche czasu i sprawdzać dobrze te samochody


@hanma: Masz na myśli stację diagnostyczną? Nie śpieszy mi się absolutnie. Będę chciał kupić przed zimą, żeby się w tej szarówce wygodnie przemieszczać.