Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Narcyz_ bardzo smutne wydarzenia. Ciężko to ogarnąć, że z pół roku od rozpoczęcia wojny NKWD mogło z tak zimną krwią dopuścić się ludobójstwa. Tyle lat zakłamywania historii i wybielania Stalina, coś tam powoli zaczynało się przejaśniać... No i 80 lat później kolejny tam dopuszcza się zbrodni.
@Narcyz_: wiesz co, dziś w ogóle nie słyszałem o katastrofie, ba nawet totalnie wypadło mi to z głowy (hehe ale patriota) i wcale nie byłby ten dzień przez to „zagrabiony” jak to mówisz gdybym sobie nie przypomniał po wejściu na mirko dla śmiesznych kotów…

Ehh człowiek za mało telewizji oglądał i za długo siedział w gościach :D
@Narcyz_ Prawda jest taka, że powinniśmy pamiętać i o Katyniu i o Smoleńsku. Obydwa te zdarzenia były ogromną tragedia dla Polaków i zginęły w nich ważni dla Polski ludzie. Jedna tragedia nie może umniejszać drugiej.
@Narcyz_: Kiedyś wpadły mi w ręce statystyki tego kto zginął w "Katyniu" (mam na myśli też Ostaszków i Miednoje). Żadna z ważnych grup społecznych uznawanych za elitarne nie przekroczyła 30% całości. Zazwyczaj było to kilkanaście procent. Jeśli wszystkich oficerów zginęło 22 tys. to wiedzcie że lekarzy było w Polsce w 1939roku 13 tysięcy. Więc twierdzenie że Sowieci pozbawili nas w Katyniu elit które często słyszymy jako usprawiedliwienie dla podłej polskiej rzeczywistości