Wpis z mikrobloga

@ZasilaczKomputerowy:

W sensie zostają dwa króle i się ganiają po planszy.


Nie, bo to jest remis według zasad szachowych.

@kobrys13:

Problem zawarty w kodzie to nie zagadnienie ilości ruchów tylko ilości ustawień szachów na planszy (pamiętajcie, że pionki tego samego typu danego koloru są nierozróżnialne). Jest ono znacznie prostsze od problemu ilości ruchów


W kodzie masz zebranie inputu od gracza w pierwszej turze, więc to jest symulacja partii szachów, a
@acidd: Wszystkich możliwych kombinacji jest 10^120 - liczba Shannona, czyli


same printy mają 8 linijek(+ else if, czyli 9) więc trzeba byłoby pomnożyć razy te liczbe shannona, więc powinno +/- wyjść 9*10^120
Poczytaj o kombinatoryce choćby na matemaksie. Mogłeś to przegapić w szkole, bo to jest zwykle kilka lekcji i później się do tego nie wraca.


Np jak rzucasz trzema kostkami to masz 6*6*6 możliwych kombinacji.


ok geniuszu to teraz powiedz jak w analogiczny sposób chcesz obliczyć liczbę prawidłowych ustawień w szachach xd

@K-S-:

Liczyłem liczby ruchów w szachach [...] w liceum na matematyce


jw xD

@kobrys13
@kobrys13:

inputow masz wiele ale prowadzą do powtarzalnych ustawień na szachownicy.


I co z tego, pytanie było o ilość kodu gdyby ten program miał zasymulować partię szachów.

Ilość ścieżek w grafie jest większa niż liczba wierzchołków.


Nieprawda, graf może mieć zero krawędzi, a zatem zero ścieżek i niezerową liczbę wierzchołków

@ZasilaczKomputerowy:

remis jest tylko jak jest cykl, a one mogą chodzić chaotycznie


Po pierwsze na skończonej planszy prędzej czy później
@Chodtok: Geniuszu jeden pisał że całkowicie nie ogarnia jak to zrobić, drugi pisał że on miał to już w liceum. To napisałem temu pierwszemu by poczytał o kombinatoryce.
Kombinatorykę umiem lepiej niż co najmniej 99,9% społeczeństwa i też całkowicie nie ogarniam jak obliczyć liczbę prawidłowych ustawień w szachach xd
Ale chętnie się dowiem skoro to takie proste i wystarczy nawet szkolny poziom

@K-S-:
@Chodtok: Ech kolejny ;) Napisałem o kombinatoryce w sensie że to jest taka podstawa by mniej więcej rozumieć o co chodzi.

I tak wiem że liczba shannona to temat niesamowicie skomplikowany.