Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio klawiaturę, po otworzeniu nie byłem zadowolony z jakości, a dodatkowo chwilę po podłączeniu przestała działać (dosłownie kilka minut). Chciałbym ją zwrócić, tylko czy teraz przez to sprzedawca nie może odrzucić zwrotu/pomniejszyć wartość zwrotu? Nie chciałbym składać reklamacji bo nie będę jej chciał nawet jak zostanie naprawiona/wymieniona, a przepadnie możliwość zwrotu.
#prawo #prawokonsumenckie
  • 4
@wpoz: może, a wręcz powinien - przecież odstąpienie wywołuje skutek jakby umowa nigdy nie była zawarta. w konsekwencji towar powiniem byc zwrócony w takim stanie, w jakim go otrzymałeś. najbezpieczniejszym wyjsciem jest reklamacja.
via Wykop
  • 0
w konsekwencji towar powiniem byc zwrócony w takim stanie, w jakim go otrzymałeś

@Karoleer: jak to ma się do sytuacji w której produkt ma fabryczną wadę?

Chyba ciężko w takiej sytuacji mówić o "zmniejszeniu wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru," o którym mówi art. 34 ust. 4 i na który sprzedawca może się powołać.
via Wykop
  • 0
@Karoleer: chwilę po podłączeniu przewodowym, wcześniej korzystałem kilka minut bezprzewodowo. Podłączenie klawiatury jest chyba konieczne do stwierdzenia jej charakteru. :P a raczej ciężko zepsuć klawiaturę przez jej wpięcie. Ale rozumiem że ta granica jest cienka