Wpis z mikrobloga

@RobertPupica: zawsze marzyłem być maszynistą, ale mam taki wzrok, że cudem dostałem B bezterminowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znaczy widzę dobrze, ale w testach dupa, bo jedno oko słabsze i jeszcze daltonizm
@truchuo: a rozmawiamy o tym co się da zrobić w 2 lata, czy o tym co się da zrobić nie inwestując prawie nic?
Jak usiądziesz do nauki programowania to w rok dostajesz pracę która szybko skaluje w okolice 10k
jak pojdziesz #!$%@? na budowie na 20 etatow, to tez zarobisz
jak wyjedziesz za granice do fizycznej to łohoho
sciezek jest duzo jak się zastanowisz tak z 15 minut do czego masz
@truchuo: jakbyś był kobietą to można nawet szybciej.. jakieś konto na portalu dla spermiarze uśmieszek pokazywanie majtek przy tym oglądasz serial albo grasz w grę i hajs leci
@C233: programowałem w czasach, gdy jeszcze Wypok nie istniał. To nie dla mnie - zwłaszcza w obecnym wieku lvl35, kiedy mózg już nie pracuje nonstop na pełnych obrotach. Za dużo młokosów, co gotów za hotdoga z żabki pracować, a jednocześnie z większą wiedzą i obrotnością.
@Kuba04: boje się strasznie takiej pracy w korpo, bo trochę znam angielski i niemiecki, ale nie wiem czy bym sobie poradził. W pisowni czy czytaniu oceniam siebie bardzo dobrze, ale w mowie dramat - nie miałem praktycznie nigdy okazji ćwiczyć poza prostymi sprawami typu rozmowa nt. rezerwacji w hotelu czy zakup biletu (nigdy nawet nie rozmawiałem z kimś, kto angielski ma jako język własny, z Niemcami trochę gadałem).
@Kuba04: rynek jest przesycony pseudo juniorami po bootcampach, którzy łamią się na pierwszym możliwym zadaniu algorytmicznym. Problemem jest załapać się na kwalifke, ale sam przeprowadziłem sporą ilość i wiem jak to wygląda.
Kandydaci aplikują, a są po prostu turbo słabi. To nie jest łatwa ścieżka, ale jeżeli ktoś ma tyle zaparcia i mu się chcę, żeby posiedzieć przez rok po 4h dziennie(aktywnie a nie oglądając bezmyślnie treści), to zgniecie poziomem połowę
@Kuba04: często sobie w myślach próbuję rozmawiać, ale wiesz - tutaj potrzeba praktyki w realu, bo inaczej to człowiek zesra się ze stresu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kiedyś jak byłem dzieckiem, to nie miałem takich oporów - jechało się do Niemiec i gadało normalnie, a w razie czego na migi. Teraz człowiek stary, to nawet 10 minut myśli wie kauft man die Fahrkarten? (nie wiem nawet czy
@C233: no fakt 4h dziennie przez rok to wychodzi z 1400 godzin to pewnie jest się lepszym od 99% tych po bootcampach, ale nie jest to łatwe 4 godziny tłuc czegos czego sie nie lubi
Jak usiądziesz do nauki programowania to w rok dostajesz pracę która szybko skaluje w okolice 10k


@C233: już od kilku lat tak nie jest
@truchuo: jezeli uwazasz ze sie nie nadajesz to spoko, ale jezeli myslisz ze jestes za stary, to sam przyjąłem 34 letniego stażystę i stażystkę bliżej 40stki niż 30stki i osobiście ja i część moich kolegów na rekrutacjach patrzymy na to przychylnie z prostego powodu. Jak ktoś w takim wieku bez backgroundu programistycznego decyduje sie na rozpoczecie takiej kariery, to jest zajebiscie zaangazowany
@C233: i jaką stawkę im zaproponowałeś/iście miesięcznie? I jakie wymagania były wobec tej osoby? Siedzą 8 godzin dziennie w kodzie? (ja bym chyba zwariował tyle czasu i to jeszcze przez cały tydzień)