Wpis z mikrobloga

@DMWN: pompa cwu załączy Ci się jak temperatura w zbiorniku spadnie poniżej wartości histerezy - jak masz ustawiona temperaturę cwu 49 a histereze 10 to pomka załączy się jak będzie 39 stopni w bojlerze
@robertx: Jeśli woda w bojlerze już osiągnie zadaną a pompa na CO jest wyłączona to nie przeciągnie mi temperatury jakoś gwałtownie? W instrukcji mam napisane że niby automatycznie pompa CO włączy się przy 80 stopniach ale jednak wole sie upewnić.
@DMWN: Nie podniesie, spokojnie. W ogóle to dosyć dziwne, ze możesz ustawić inna temperaturę zadana CWU niż temperaturę kotła, zazwyczaj w trybie letnim jest to ze sobą powiązane - temperatura cwu = temperatura kotła. Ale nic się nie bój, w razie W kocioł uruchomi pompkę od CO na najwyższy bieg i otworzy zawór, żeby pozbyć się nadmiaru ciepła. Ale przy pełnej automatyce jak nie będziesz ręcznie dorzucał drewna na palnik to
@DMWN: Ogólnie to grzanie piecem na groszek w ten sposób moim zdaniem nie opłaca się - na wodę do mycia lepiej wsadzić grzałkę w boiler i na czasowym wyłączniku ustawić sobie grzanie rano i wieczorem (na cholere ci gorąca woda jak siedzisz w pracy albo w nocy?). Ponadto piec na groszek nie lubi się z takim niskim obciążeniem, u mnie kopcił, smrodził, czasem wygasał mu żar - wodę zagrzewał bardzo szybko