Wpis z mikrobloga

Kurde blaszka, mam 111 km ode mnie MIkrotik LHG LTE6 w parze z hAP AC3 nadzorowane przez Cloutik.com i tak jak zestaw pracował jak skała przez ponad 3 miesiące tak ostatnio znika i trzeba mu wyłączyć prąd. Oba urządzenia na Router OS 7.6, jeśli zaktualizuje do 7.8 to nie stracę konfiguracji?

Jak dużym czynnikiem może w tym być brak uziemienia LHG? To sie dzieje co raz szybciej teraz po ponownym uruchomieniu przez odłączenie i włączenie zasilania.

#mikrotik #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
  • 5
@cysiekw: @Supaplex Nie wiem niestety czy oba ale to by było aż niemożliwe - wtedy to by oznaczało faktycznie awarie UPSa bo oba są z niego zasilane (UPS nowy ale tani tylko do tego celu). Wystarczy że LHG czyli modem na maszcie padnie i co z hAP AC3 to juz nie wiem. Nie byłem tam jeszcze osobiście od czasu tych awarii, to rodzinny wakacyjny dom daleko i mi nie po drodze
@Supaplex: @cysiekw @annotate Jak widzę w logach to po prostu sygnał LTE jest tak słaby często, będę to poprawiać jeszcze kiedys na miejscu bo teraz jest wymuszone połączenie z 1 konkretnym przekaźnikiem, w ogóle nie wykorzystuje opcji Carrier Aggregation, nie wiedziałem wtedy że da się oba pasma spiąć na stałe, liczyłem że automatycznie będzie jakieś drugie dołączać.

Dziwi że czasem sie zdarzało po tych 3 miesiącach że nie potrafił złapać sygnału
A Mirki pieszecie skrypty, doradzacie zawodwo w Mikrotiku? Bo miałbym pare misji, troche konsultacji ale może też właśnie skrytpy. Np. przynajmniej na teraz autoreboot po np godzinie braku internetu?


@Saeglopur: Pisz na pw.