Wpis z mikrobloga

Siemka, chciałem oddać rower na serwis przed sezonem, ale cena 250zł stanowczo mnie od tego odciąga. Postanowiłem że ogarnę go sam, rower pół zimy stał na balkonie pod pokrowcem, drugą połowę w mieszkaniu, co powinienem zrobić oprócz smarowania łańcucha aby nie rozdupcyć rowera i cieszyć się jazdą?

#rower
  • 6
@sobekparalotniarz: samo smarowanie łańcucha niekoniecznie wystarczy, łańcuchy mają krótką żywotność i możesz mieć już do wymiany. Sprawdź jego rozciągnięcie. A tak to sprawdź czy wszystko jest dokręcone i czy przerzutki prawidłowo działają.
@goferek: Rower kupiłem w 2021, ale poza dojazdami do pracy w wakacje (jakieś 4km w dwie strony) i kilkoma wycieczkami nie kręcił niesamowitych przebiegów, jestem rekreacyjnym użytkownikiem roweru. W tamtym roku przed sezonem był na serwisie, ale w tym roku po przeprowadzce w moim mieście ceny serwisów są totalnie z dupy, stąd taka decyzja, dzięki za rady :)
@sobekparalotniarz: to pytanie z tych trudnych. Czy się opłaca robić samemu? Tak, ale narzędzia też kosztują. Kwestia też tego co właściwie trzeba zrobić. 400 km to tyle co nic, chyba że rower stał w kiepskich warunkach. Poza tym nie każdy chce rozbierać rower na drobne części.

łańcuchy mają krótką żywotność i możesz mieć już do wymiany


Kwestia co to za rower i na jakich komponentach. Najtańsze łańcuchy jeśli nie były smarowane,