Wpis z mikrobloga

Wieża na Florydzie stała się bezużyteczna w tym momencie? W pobliżu znajdują instalacje innych firm, a nawet zamieszkany teren. Nikt im nie pozwoli na test orbitalny z Florydy jeśli nie ogarną bezpieczeństwa stanowiska startowego.
#spacex
  • 16
@Manah: zakładam, że stała się tak samo bezużyteczna jak ta w texasie, w obu muszą zrobić pady z jakąś formą pochłaniania energii, teksas już raczej też nie ruszy bez tego
@Manah: Teksas jest stanowiskiem eksperymentalnym – najpierw przetestują tłumienie w Boca i dopiero jak będzie wiadomo, co działa, a co nie działa, to zrobią to samo na Florydzie. Oni wiedzą, że tłumienie być musi, tylko woleli je testować od lotu nr 2 zamiast wstrzymywania lotu nr 1 kolejne miesiące. To może zabrzmi głupio ale zestaw B7S24 blokował kolejkę, a czekają do testów znacznie bardziej zaawansowane prototypy. Z drugiej strony B7S24 był
@texas-holdem: Floryda to tak samo stanowisko eksperymentalne, zapas na wypadek kaprysów FAA (przynajmniej tak było początkowo, nie wiem by coś się zmieniło). Przy odpowiednim obrocie spraw kilka dni temu latający beton zbombardowałby m.in. JFK Space Center i nietrudno sobie wyobrazić, że byłaby poważna afera z tego.
@Manah: Nie, NASA by się nie zgodziła na start B7S24 na "swoim" terenie, to nie ma związku ze stanem ukończenia drugiego OLT. Żeby zaczęli startować z Florydy cały system musi być zdecydowane bardziej dopracowany, w tym tłumienie przy starcie musi zostać przetestowane w Teksasie.
@texas-holdem: To dlaczego budowali wieżę na Florydzie już w 2021 skoro nie będzie użyteczna przez przez następne lata (możliwe, że w międzyczasie projekt okaże się przestarzały i pójdzie do rozbiórki)? Do tego niedawno sprzedali platformy oceaniczne. Czy według ciebie ten projekt idzie liniowo według planu bez żadnych pomyłek? Ja widzę wiele ślepych uliczek, w które firma wchodzi, a później się z nich wycofuje, ze względu na nieprzewidziane problemy.
@texas-holdem:

Ja myślę że nie spodziewali się aż takiego #!$%@?. Dziwi mnie ten wasz optymizm. Przez dwa lata zwlekali żeby im dać pozwolenie na ten start, właśnie ze względu na szkody środowiskowe. W zasadzie papierologia, bo przez te dwa lata jak zgłosili wniosek o ten test, to pozostał on niezmieniony. 2 lata myślenia aż klepneli gówno pieczatke...i mają dać drugi za chwilę, który w zasadzie dla otoczenia będzie identyczny? Melon rzucił
Opposition_Fuhrer - @texas-holdem: 

Ja myślę że nie spodziewali się aż takiego #!$%@...
Ja myślę że nie spodziewali się aż takiego #!$%@?.


@Opposition_Fuhrer: Przecież to oczywistość, że nie spodziewali się aż takiego. Co nie zmienia faktu, że to są bardzo cenne dane odnośnie tłumienia, które zostanie zainstalowane. Czy będą problemy formalne z następnym startem to cieżko powiedzieć – tak naprawdę zgody FAA muszą zakładać również czarny scenariusz, w którym wszystko wybucha na padzie, więc udane opuszczenie wieży w pierwszej próbie nawet FAA może postrzegać
@texas-holdem: teoretycznie zgodę wydali na 5 lat, więc niby już ja mają. Prawdopodobnie będzie ok, ale po 2 letniej zwłoce, widmo jakichś ewentualnych problemów a przez to kolejnych takich opóźnień jest nienajlepsze...

Co do wybuchu na padzie to wcale nie byłby pod takim względem niszczycielski. Tutaj pęd wszystkich silników był skierowany konkretnie w platformę, betonowe odłamki latały. Zwykły wybuch rozszedlby się we wszystkich kierunkach, napotykając podłoże, rozszedlby się na boki. Nie