Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, chcę się upewnić czy dobrze rozumiem. Załóżmy, że sprzedaje przedmioty na portalu aukcyjnym jako osoba prywatna. Max przychód dla działalności nierejestrowej to około 1700/ miesiąc i tutaj pytanie czy jest to liczone od 1wszego dnia miesiąca czy od rozpoczęcia działania? W skrócie, załóżmy że zacząłem 15 kwietnia to żeby było wszystko ok mogę zarobić 1700 do 1.05 czy 15.05? I potem liczymy miesiące od 15 czy od 1? I tak się jeszcze upewnię: etat nie wpływa na tą działalność(chyba że chodzi o progi) ale jakbym chciał prowadzić w tym samym czasie działalność rejestrową jdg/spółkę to nie byłoby problemu? Wiem, że na gov jest opisane ale chce się upewnić co do tych kwestii bo wydają mi się oczywiste ale wiadomo jak to u nas bywa, pozdrawiam. Daje takie tagi bo jestem dosyć świeży na wykopie #pracbaza #praca #dzialalnoscgospodarcza #ekonomia
  • 3
dzięki za szybką odp, tak właśnie myślałem. I ktoś może wie jeszcze czy można prowadzić w tym samym czasie dz. nierejestrową i jdg/spółkę? Z tego co widzę to na 99% tak, po prostu trzeba to prowadzić jako osoba prywatna a nie wspólnik/przedsiębiorca, dobrze rozumiem?
Jeszcze przeczytałem wykopalisko nt. dyrektywy unijnej DAC7, która wchodzi już 1 maja. Jak myślicie, utrudni to życie takim mikro-sprzedawcom? Z tego co widzę to ma bardziej utrudnić osobom sprzedawanie np. używanych aut na lewo czy jest tam coś pochowane? Wszystko będzie legit ale wedle tej dyrektywy wygląda jakby mieli także męczyć co miesiąc osoby które zrobiły pow. 30 transakcji w roku (śmieszny limit dla kogoś kto sprzedaje np. przedmioty po 1-3 zł).