Wpis z mikrobloga

Oto lista wstydu firm które postawiły biznes ponad życie ludzkie i działają w Rosji (jest ich więcej ale wyłuskałem te bardziej rozpoznawalne w Polsce, stan na marzec). Nigdy dotąd nie zbojkotowałem jakiejś firmy z powodów ideologicznych dopóki nie nastała ta wojna. Bunt społeczeństwa rosyjskiego z powodu gorszego funkcjonowania jest najszybszą drogą do zakończenia wojny. Jeżeli musicie korzystać z usług jakiejś z tych firm to chociaż napiszcie mail ze sprzeciwem. Taka ciekawostka że Leroy Merlin niby się wycofało ostatnio z Rosji ale ma tego samego właściciela co Auchan które zostaje więc nie dajcie się zmanipulować.
AnyDesk Software
Asics
Auchan
B. Braun
Bonduelle
Calzedonia
Chipita
Cloudflare
Diadora
Diesel
Emirates
Euronet Worldwide
Guess
Haier
Honor
Kawasaki
Kotanyi
Lacoste
Makita
Micro-Star International Co. (MSi)
Mitsubishi
New Yorker Marketing & Media GmbH
Oppo
Patreon
Qatar Airways
Quicksilver
Raiffeisen Bank International
Riot Games
Siemens Healthineers
Sun Pharma
SWISS KRONO
Tencent
TEPCO
Teva
Tom Ford
Trumpf
Tupperware
Turkish Airlines
UniCredit
Valve
Veolia
Vivo
Yamaha
Zepter
ZTE
#ukraina #rosja #wojna
  • 156
@Tylko_Seweryn: Zadałem ci zasadne pytanie odklejeńcu xD Poza tym samo twoje pierwotne założenie jest niezwiązane z tematem, bo mowa o spółkach prowadzących działalność W ROSJI, a nie kupujących rosyjskie towary, w tym ropę. Więc nie mówisz na temat + łatkujesz ludzi od pisowskich propagandzistów, jeśli ktokolwiek śmie zakwestionować twoje nietrafione teorie xD TAK - ORLEN KUPUJE ROSYJSKĄ ROPĘ - napisałem to drugi raz xD I co w związku z tym, że
@xiv7: Z tym Raiffeisenem jest ciekawa sprawa. Jeżowski mówił kilka dni temu, że nie przedłużyli kontraktów reklamowych i mają przekazać wyciągi bankowe Departamentowi Sprawiedliwości US. Więc to, że działali przez rok w r0sji to nawet dobrze, bo dowiemy się o różnych przelewach i na jakie konta poszły i komu płacono.
tak, ruskie nie są w stanie zdobyć wsi zabitej dechami na stepie, ale beda atakować kraj NATO z bazami amerykańskich żołnierzy. No i wiadomo, NATO pomaga Ukrianie, ale swojemu wieloletniemu członkowi, który walczył dla sojuszu w Iraku, Jugosławii, znowu w Iraku, Afganistanie, sojusznik który udział w wielu innych operacjach na przestrzeni 30 lat, nas zostawia i będą się przyglądać xd


@przegryw_naczelny: największy debilizm, to dyskutowanie o ruskiej ofensywie militarnej, nie dostrzegając
@xiv7: Do listy można dodać polską The Farm. W WW3 ruskich są dziesiątki i nawet są z Ukraińcami w drużynie, co wygląda dość komicznie.