Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem kurs BHP do nowej roboty (za biurkiem) no i gadamy z facetem od BHP 1 na 1 o dupie marynie juz po szkoleniu. Facet mówi że przez 16 lat pracował w sądzie a jego specjalizacją było prawo pracy, odszedł bo zarabiał średnią krajową- co było dla niego o wiele za mało. Ja mówię że raczej ciężko się poważnie uszkodzić w biurze. Facet uśmiecha się od ucha do ucha i opowiada mi historie sprzed kilku lat z Krakowa. 22 letni chłopak pracując w biurze chciał podejść bajerować do jednej młodej dziewczyny bo akurat miał chwile "wolnego" pech chciał że się potknął idąc w jej stronę o niezawiązanego buta i zaj*bał lewym okiem o kant jej biurka. Oko się całe wylało z oczodołu a on tak nie fortunie upadł że złamał sobie żebro. Po wszystkim sprawa trafiła do sądu, sąd w 2 instancjach podtrzymał wyrok iż nie jest to wypadek w pracy, chłopak nie dostał ani grosza.... #bhp #prawo #pracbaza ##!$%@?
  • 5
@true-true: może #!$%@? się znam, ale jak Karol Bielecki opisywał jak stracił oko:

Sport to kontuzje, więc w karetce myślałem sobie, że „uraz, jak uraz". A później usłyszałem: „Wszystko wypłynęło i brakuje siedmiu części oka".
#bhp #pracbaza Wypadek w pracy - pracownik admin biurowy pani "Anetka " kartką papieru czyściła szczelinę pomiędzy zębami po śniadaniu ktoś wchodził do pokoju i pani Anetka przestraszona że ktoś ją przyłapie na tej czynności wykonała bliżej nie określony ruch :D i przejechała krawędzią papieru po oku zacinając się PAPIEREM w OKO -,-' oko czerwone krew odwieziona do szpitala przez kierownika bo pani Anetka nie widzi.
Uszkodziła na szczęście tylko ciało szkliste