Wpis z mikrobloga

Dlaczego po zmniejszeniu spożycia węgli, mam wyższy poziom glukozy na czczo niż gdy obżerałem się węglami? Teraz jem około 100-150 g węgli dziennie i glukoza na czczo w badaniu 99. W kolejnym badaniu 96. Jak jadłem około 300 g węgli, to glukoza na czczo była pomiędzy 84-87. #lowcarb #keto #dieta
  • 11
@zdrowomaniak: Ponieważ organizm się dostosował do twojego trybu życia i aktywności.
Jeżeli jesz więcej tłuszczy, to masz obniżoną zawartość cukru, organizm musi się dostosować paląc tłuszcze, tylko tutaj jest problem. Organizm nie wydobędzie energii tak szybko z tłuszczy jak to robi z węglami, tłuszcze potrzebują więcej tlenu do oksydacji. Więc logicznym krokiem dla ciała będzie zwiększenie ilości cukru we krwi, gdyż zamiana tłuszcz w cukier trwa swoje.

Ograniczanie węgli nie jest
@lukratywny: Pozbywasz swojego organizmu łatwego dostępu do energii. Narządy, gruczoły hormonów, mózg, trzustka itp nie mają takiego łatwego dostępu do energii, tkanka tłuszczowa najpierw sama musi swój tłuszcz zamienić na glycerol i inne składniki, aby te trafiły do wątroby, która z tego formuje glukoze.
Proces ten jest dłuższy i wymaga więcej pracy i tlenu od ciała, więc ilość dostępnej energii spada, narządy stają się mniej wydajne a ty się czujesz słaby.
Masz na myśli okres przejściowy/adaptacyjny? Bo z tego co wiem, później ciało uczy się czerpać energię z tłuszczu.


@lukratywny: Możliwości adaptacyjne ciała są niesamowite, ale nam chyba chodzi o to aby mieć pełno energii i efektywnie spalać kalorie, prawda? By czuć się zajebiście po prostu i czepać przyjemność z tego co jemy.
Ketogeneza nie jest domyślnym stanem dla naszego organizmu.
Właściwa dieta człowieka zdrowego od dziesiątek tys lat opiera się na