Wpis z mikrobloga

@FunkyMonkey:

ZABYTEK - nieruchomość lub rzecz ruchoma, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową (art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).

może być tak że nikogo 20 zł prl nie interesuje, stąd nie
  • Odpowiedz
których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową


@elektryczny_mariusz: jakie wartości ma pozbawione kontekstu 20groszy IIRP? Jak przekazuje mojemu konserwatorowi znalezione przedmioty to zwraca mi nawet boratynki
  • Odpowiedz
  • 3
@FunkyMonkey jest obowiązek zgłaszania jeżeli masz przypuszczenie o zabytku. Bardziej niejasnego prawa nie można zrobić. Szczegóły jak to zgłosić pokazywałem w drugim odcinku na kanale.
Co do pasów to na wewnętrznym pustym parkingu przywalanie się o to to już zdrowo posrane.
  • Odpowiedz
@Korsir: wiem ale to sie rzuca w ocy z pasami a wiesz jakie swiry tutaj sa. Sam mowiles ze na YT wszystko musi byc 100% legal wiec lepiej dmuchac na zimne :)
  • Odpowiedz
@Karier: @Korsir: No to są spore sprzeczności. Saper jak znalazł boratynkę na oko w telewizji to krzyczał, że trzeba zgłosić, Adaś jak znalazł ćwierć fajki na gruzowisku w Trójmieście też mówił, że trzeba zgłosić, słyszałem też na jakimś filmiku, by nie ufać archeologom jak mówią, żeby mieć na coś #!$%@? i jednocześnie nie chcą tego „podpisać” na papierze, bo można mieć #!$%@?, też słyszałem na jakimś filmiku, że nawet łuska
  • Odpowiedz
  • 0
@FunkyMonkey w prawie jest wyraźnie zapisane, że zgłosić trzeba jeżeli masz podejrzenie o tym, że może to być zabytkiem. Najlepiej to zgłosić staroście. Zazwyczaj nawet nie odpiszą i są w szoku o co chodzi.
  • Odpowiedz