Wpis z mikrobloga

upatrzyłem sobie VW ARTEON 2.0tsi 280km 2018r

jakieś opinie o tym aucie i silniku?

czemu VW a nie premium audi lub BMW?
nadwozie typu liftback,czyli szyba tylna otwiera się razem z klapą bagażnika co jest dla mnie ważne,bo codziennie przewożę sporo rzeczy w bagażniku a już nie chcę kombi.

#motoryzacja #volkswagen
  • 13
@methanex: posiadam, nie narzekam. Prowadzi się dobrze jest zrywany i komfortowy na długiej trasie. Drobne minusy po 50k km to:
porysowane szyby (jakis kretyn wymyślił gąbki zbierające drobne kamyczki i rysujące szyby przy otwieraniu)
Klocki szybko poszły na wymianę
Dwa razy w ASO jakieś czujniki wymieniali
Ładowarka indukcyjna bardziej psuje baterie w telefonie niż ładuje

Samochód przestronny i bagażnik mega wygodny do pakowania. Wziąłem bo spodobał się żonie i brałem w
Dobry, ogólnie mam ciężka nogę. Dla moich potrzeb wystarcza. Po 10k km zrobiła się ,,turbo dziura” i przełączam biegi na s bo działa niestety gaz z lekkim opóźnieniem
Mam w leasingu, nie wchodzi to w grę. Widziałem film ze skoda superb z tym samym silnikiem to chyba ponad 500 koni zrobili.
Będziesz zadowolony z zakupu. Jechałem ostatnio nowym audi a6 i oprócz kosmicznych wyświetlaczy i lepszych materiałów w środku komfort bez różnicy. Artek jest ładnym samochodem. Powodzenia i miłej zabawy ????
@methanex: Kup pierw go, pojezdzij troche i zastanow sie czy ta moc wystarcza. Oczywistym jest, ze chce sie coraz wiecej, ale ten z 2018 roku ma jeszcze starszego haldexa z ea888 evo3 w polaczeniu z dq381 czyli skrzynia, ktora juz rzyga tym momentem fabrycznym a górna granica to 400nm, potem to juz kaplica. Haldex tez niezbyt wytrzymaly, sprzegla sie przegrzewaja przy duszeniu i ogolnie ciezko znosi moment. Takie same bebechy maja
@methanex:

czemu VW a nie premium audi lub BMW?

Przepraszam, ale to co ktoś na wykopie ma Cię przekonać dlaczego masz wybrać takie auto nie inne? XD Ja Arteona na przykład bym nie kupił bo dla mnie to drugi passat w ofercie pod otoczką trochę takiego premium