Wpis z mikrobloga

Mirki adoptowałem pieska, który miał trafić do schroniska. Błąkał się on po kilku wsiach bez obroży lub smyczy, aż w końcu prawie wszedł pod auto.
Pies jest młody (max 1,5 roku według weterynarza), potrafi komendy takie jak: daj łapie, siad, poproś.
No i tutaj pytanie... Skoro zna komendy, to znaczy, że ktoś go tego nauczył. Przywiązałem się po tych kilku dniach do tego psiaka i chcę włożyć trochę pracy (oraz pieniędzy) w jego ogarnięcie.
A co jeśli nagle obudzi się właściciel, że odnalazł psa i cały czas oraz pieniądzę, pójdą w piz...? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#schronisko #zwierzeta #psy #weterynarz
  • 5
@Moh1kanin a ma czip? Możesz to sprawdzić u weterynarza, chyba wg prawa musisz 2 tygodnie szukać właściciela - napisz na fb, wywieś plakaty o znalezionym piesku. Jak nikt się nie zgłosi to jest twój :)
Tylko jak jednak ktoś się zgłosi to musisz zweryfikować czy to faktycznie właściciel - niech pokaże książeczkę zdrowia, zdjęcia itd
  • 0
@swinka_morska: Nie mam żadnej informacji czy ma czip od weterynarza, wziąłem go z lecznicy i zostało to zaliczone jako adopcja. Dostałem książeczkę zdrowia, wpisanie jako właściciel do gminy.
Na facebooku była masa ogłoszeń i udostępnień o tym psie gdy biegal sobie po wsiach, potem trafił do lecznicy, oraz "BYŁ POD OPIEKĄ LOKALNEGO STOWARZYSZENIA CHARYTATYWNEGO i nikt się nie zgłosił :/ Tak jakoś od 7 dni.
Dzisiaj, lub jutro miał iść do
@Moh1kanin:

Bierz i się nie pitol. Mój znajomy wziął psa ze schroniska, straumatyzowany piesek strasznie, nie lubi obcych, ciężki charakter ogólnie, ale postanowili się nim zaopiekować. Po miesiącu odezwała się babka z Ukrainy, że zostawiła psa w schronisku i że chce go z powrotem. Nie oddał jej go, bo stwierdził, że jak zostawiła go w schronisku to po #!$%@? ma do niej wracać, na dodatek pewnie nie do końca dobrze go