Wpis z mikrobloga

Witam dnia kolejnego. Coś mi się wydaje, że kleszcz i będzie miał "trochę zabawy" a nowy sąsiad wspaniałe wakacyjne atrakcje co już troszeczkę widać w dzisiejszym gniocie. Na początek trochę danych - wg raportu fundacji Gatesów standardowa pojemność takiego szamba "na gapę" to 3 m sześcienne (zakładam, że gapcio ma instalację typu 2). Ta sama fundacja obliczyła także średnią objętość jaką zapełnia pojedyncza osoba na rok - 0.06 m sześciennego. Proste obliczenie wskazywałoby, że w chacie przez cały rok musiałoby mieszkać 50 osób co jest raczej mało prawdopodobne. W tym samym raporcie jest zawarta bardzo inna ważna informacja a mianowicie praktyka związana z opróżnianiem szamba (wyjaśnienie na załączonym obrazku). Nie trudno się domyślić dalszego przebiegu zdarzeń i potwierdzeniem tego jest to co próbuje robić dzisiaj w gniocie najnowsza ofiara kleszcza.

#raportzpanstwasrodka
Pobierz
źródło: gapcio
  • 10
@darth_invader: To nie kwestia tego, że ludzie w stolicy są bardziej ogarnięci tylko, że tam dużo więcej HH jest skanalizowane. Poza tym z tego co czytałem w tym raporcie, tam inaczej wygląda rynek usług z tym związanych. Zresztą w tym samym raporcie jest też informacja o tym, że zazwyczaj taka szambiarka w Siem Reap może zabrać na pokład nieco ponad 2 m sześcienne "towaru" co jasno odzwierciedla w jakim stanie jest
Pobierz
źródło: nawalone
@roo-bin: Tutaj się nie zgodzę z prostych powodów:
1) 0.06m3 = 60 litrów a to jesty abstrakcja nawet dla krulika
2) Szambiarka co do niego przyjechałą miała od 4 do 5 m3 - w Polsce takie jeżdżą
3) to są katastrofalne obliczenia - Przyjmuje się, że około 90% zużywanej wody to ścieki, które pochodzą z domowej kanalizacji. Jedna osoba w trakcie jednego dnia zużywa średnio 150 litrów wody. Oznacza to, że
@tygrys12345: Ja myślę, że oni tam to dobrze policzyli. Gdyby ta wartość była zbliżona do tej, którą podałeś gapcio musiałby opróżniać co tydzień (przy założeniu, że miałby do dyspozycji całą objętość zbiornika). Dodam też, że w SR zgodnie z tym co napisano w raporcie większość takich instalacji to pojedyncze zbiorniki o objętości do 1.5 metra sześciennego - sugerując się podanym przez Ciebie dobowym zużyciem musieliby opróżniać co 3 dni.

W załączniku
Pobierz
źródło: klekle
@tygrys12345: Nie ma co kruszyć kopii o to ile ścieków produkuje przeciętnie osoba. Fakty są takie, że gapcio wynajął dom z typowo po khmersku zaniedbanym i nieopróżnianym szambem przez co na pewno zmniejszyła się jego objętość. Dodatkowo pewnie i tak zbiornik został obliczony na jakiś model khmerkiej rodziny i wszystko ponad to w tym także wizyta kilku fanów gapcia, którzy naturalnie chcą skorzystać z toalety powoduje, że gapcia zalewa krew a