Wpis z mikrobloga

Hej mirasy.
Parę lat wstecz na jakiejś aukcji charytatywnej kupiłem samca alfa, #!$%@?łem do piwnicy i zapomniałem o nim xD piwo jest prawdopodobnie z 2016 roku - data do spożycia to 2017. Mam dwa pytania
1. Czy spożycie tego jest bezpieczne i czy po takim "leżakowaniu" zmienił się jego smak na plus czy minus?
2. Jeśli powyższa odpowiedź jest pozytywna, to jest sens to wystawić na sprzedaż? Pamiętam, że kiedyś ludzie płacili za to piwo kwoty z dupy xD

#piwowarstwo #piwo #pijzwykopem
Pobierz Darson666 - Hej mirasy.
Parę lat wstecz na jakiejś aukcji charytatywnej kupiłem samca...
źródło: temp_file.png5123955187920737014
  • 9
@Darson666: Co do Samca Alfa to nie wiem, ale Komesy można leżakować i po dwóch latach są szlachetniejsze w smaku. Piłem natomiast przeterminowane piwo (kilka miesięcy) i było po prostu skwaśniałe. Więc nie oczekuj cudu po otwarciu kapsla.
@Darson666 możesz śmiało pić. Ja ostatnio znalazłem jubileuszowy porter ze śliwka z cieszyna - data do 2017. Piwo było normalne w smaku, fajnie ułożone.
Szkoda sprzedawać, lepiej wypić i ocenić. Ewentualnie jak masz możliwość porównaj z najnowszą warka.
@Darson666:
Ad1. Nie powinno zaszkodzić. Aczkolwiek wszystkie relacje o samcu alfa które są pita po latach były mocno rozczarowujące, to piwo słabo znosi długie leżakowanie.

Ad2. Są tematyczne grupy do "wymiany" - handel alkoholem przez osoby bez papierów jest nielegalny ;). Może 100pln uda się uzyskać