Wpis z mikrobloga

Jestem po pierwszym strzelaniu z wiatrówki. Chcialbym zapytac o konserwację wiatrówki. Czy i jak konserwować wiatrówkę po strzelaniu? Po strzelaniu wytarłem osadę czyściwem, a lufe i metalowe elementy wytarłem czyściwem z środkiem konserwującym (dostałem go jako gratis). Zastanawiam się czy powinienem to robić po każdym strzelaniu? Pytam ponieważ podczas strzelania dotykam metalowych elementów i zastanawiam się czy po jakimś czasie nie zaczną one korodować lub pojawia się wżery ze względu na sole zawarte w pocie. Drugie pytanie dotyczy komory, w sensie tam gdzie wkłada się śrut, cała ta komora była nasmarowana i wkładając śrut technicznie dotykałem tej komory i z pewnością naniosłem tam potu, pyłu i starłem smar który tam był . Czy powinienem to miejsce jakoś smarować po strzelaniu? W sieci czytałem żeby nie oliwić lufy bo wiatrówka będzie dislowac, tylko pytanie czy to tyczy się również tej komory (w sensie metalu w okolicy w wewnetrznej części uszczelki, w sumie pytanie tez co z metalowa częścią po zewnętrznej stronie uszczelki)?
#wiatrowki
  • 2
  • Odpowiedz