Wpis z mikrobloga

@Lilac przecież to 5G które jest na tej mapie (i tej od Play i T-Mobile) pokazuje tylko gdzie jest agregacja pasm w LTE i to jest właśnie sprzedawane jako 5G, żadnych nadajników nie było stawianych - zapakowali stara technologie w stare sreberko
  • Odpowiedz
@Szynk44: orange ma osobną mapę dla 5G, LTE i Agregacji LTE. Oprócz Playa nigdzie nie spotkałem się by pościągali LTE pod 5G.
@Lilac generalnie ta mapka pokazuje prawdę, ba czasem nawet za mało pokaże. U mnie 5G uruchomili początkiem roku a na mapie pokazało się dopiero w kwietniu. Do tego mieszkam na małej wiosce i u mnie jest pełny zakres LTE (800+1800+2100+2600) wraz z 5G. W mieście jest raptem 1800+2100+2600 bez
  • Odpowiedz
@Lilac: Poszechne i prawdziwe 5G obecnie to ma tylko Plus. Orange oferuje je bardzo punktowo, a taki Play to jak zwykle oni lecą ściemą.
Najpierw musi się w końcu wydarzyć aukcja częstotliwości dla 5G, aby pozostali poza Plusem (który już trochę pasma na to ma) zaczęli oferować ogólnopolsko 5G. A tej aukcji to od lat pisowcy nie potrafią zrobić. Może w tym roku się skończy, ale aukcje takie se. Generalnie operatorzy
  • Odpowiedz