Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was jakieś rady na ciągle chorowanie? Praktycznie co miesiąc jestem chory (nic poważnego, jakieś przeziębienia itp.) Odżywiam się całkiem nieźle, sporty jakieś tam uprawiam, ruchu mam bardzo dużo. Śpię regularnie po przynajmniej 6 godzin, stresu wiele nie mam. Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że nie ma zbytnio badań, które mogłyby pokazać skąd się to bierze. #zdrowie
  • 18
  • Odpowiedz
@Hehehe115: Spać po 7,5 godziny. Zimne prysznice. Myć ręce po brudnych czynnościach i przed jedzeniem. No i zrób sobie badania krwi standardowe, może coś sobie dodaj, ale co konkretnie możnaby dodać to nie wiem.

Jeśli nigdy nie brałeś antybiotyków, to może warto wziąć, może utrafi się to "coś".
  • Odpowiedz
@Hehehe115: Zacznij regularnie uprawiać umiarkowana aktywność fizyczna i rób co najmniej 3 staje w saunie tygodniowo (najtaniej wychodzi karnet na siłownię z sauną). Zobacz też Ismigen, zrób porządne badania krwi, żeby sprawdzić, czy nie masz niedoborów. Jesienią tran, olej z wątroby rekina i wit. D.
  • Odpowiedz
@Hehehe115: Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne, które mogą być daleko gorsze od potencjalnych efektów "leczenia". Zazwyczaj w diagnostyce istnieje inne naturalne lub praktykowane od dawna rozwiązanie (manualne lub psychiczne, czytaj wiedzę: psychologia, psychoanaliza i zaburzenia psychiczne), które w nieporównywalnie bezpieczniejszy sposób zapewni zdrowie.

Szeroko stosowane
  • Odpowiedz
  • 0
@Yakotak: To nie od alergii, normalnie przez kilka dni mam gorączke, kaszel i katar. Dziąsła i zęby mam raczej zdrowe, regularnie chodzę do dentystów, nic mnie nie boli, nigdy też nie leczyłem zębów kanałowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yakotak: Rozumiem, ale to powinno dawać chyba jakieś objawy? Na codzień czuje się dobrze, nie mam problemu z zasypianiem czy wstawaniem, nie brakuje mi energi oraz nie towarzyszy mi żaden ból.
  • Odpowiedz
@Hehehe115: Zapytaj się o Lewocetyryzynę.. Bierz 2 razy dziennie po jednej i po 2 tyg powinno być widać różnicę...Tak można zobaczyć czy to katar sienny. Idź do laryngologa zbadaj sobie nos, Badania moczu, kał, krew to wątroba, nerki i trzustka....
  • Odpowiedz
@Hehehe115 Też tak miałem, że często chorowałem na jakieś grypy itp. do momentu kupna psa. Wiem dziwne, ale odkąd go mam to problem zniknął. Do tego stopnia, że teraz bardzo rzadko przechodzę przeziębienia. Podejrzewam, że przez tego zwierzaka z każdym kontaktem z nim mam komunikat „baza wirusów została zaktualizowana”.
Tak więc, kup psa
  • Odpowiedz
  • 0
@Yakotak: Ale to nie jest katar sienny, ja po prostu co około miesiąc łapie jakieś przeziębienie - katar, kaszel, gorączka itp. Mija tydzień i nie mam już żadnych objawów. Zacznę w takim razie od kompleksowych badań.
  • Odpowiedz
Ja mam obawy i podejrzenia jakiejś choroby autoimmunologicznej u ciebie a napisałem ci o Lewocetyryzynie ponieważ tak jest najszybciej wykluczyć katar sienny...Na pewno nie powinieneś lekceważyć tego....
  • Odpowiedz
  • 0
@Yakotak: Dobra, trochę to lekceważyłem, bo na codzień czuje się dobrze. W dodatku często pracuje na zewnątrz i jestem wystawiony na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Trochę wydawało mi się to normalne, trochę nie. Jak zapytałem lekarki o jakieś podstawowe badania to stwiedziała, że takich nie ma - mogą mi zbadać krew, ale to nic nie da.
  • Odpowiedz