Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Więcej współczucia i miłosierdzia dostaniesz od jakiegoś randomowego ateisty, niż znajdziesz w polskim kościele wśród tych wszystkich hipokrytów, którzy oczy ci wydrapią za dwa złote, lub miejsce w kolejce. Ktoś napisze, że generalizuje, ale 30 lat doświadczeń w tym kraju utwierdza mnie że jednak nie.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Zawsze mnie zastanawiało jakie roszczepienie osobowości trzeba mieć, by być jednocześnie chrześcijaninem i nacjonalistą. W sensie jakie procesy muszą zajść, by chrześcijanin narzekał na "bycie sługusem" innego narodu ogarniętego wojną (czytaj - pomagać im) i jednocześnie jakie fikołki musi zrobić, by usprawiedliwiać przy tym te swoje chrześcijaństwo.

Czy Jezus z Nazaretu powiedziałby "#!$%@?ć mi z kraju!" do uchodźców z Ukrainy? xD
  • Odpowiedz
@saakaszi: W imię ojca i syna i ducha świętego amen, panie boziu proszem o pokój na świecie i poszanowanie wolności i życia ludzkiego, CHYBA ŻE CHODZI O UKRAINE TO NIE, amen.


@BayzedMan: tak apropo modlitwy za naszych sąsiadów Ukraińców.
cieciowy - >@saakaszi: W imię ojca i syna i ducha świętego amen, panie boziu proszem ...
  • Odpowiedz
@saakaszi: To jest tak typowe zachowanie katolików-obłudników, że nie dziwi nikogo normalnego. Grunt że była modlitwa i że byli w kościele kiedy kościół nakazał. Myśli, że wierszykiem zrobił dużo dobrego. A w pogardzie dla innych niż on ludzi to miłosierny katolik nic złego nie widzi.
  • Odpowiedz
@saakaszi: może coś przegapiłem, ale nie przypominam sobie żadnej katolickiej zasady, która nakazywałaby wchodzenie komuś w dupę.
To, ze ktoś patrzy krytycznie na ukrofilskie pajacowanie nie znaczy, ze łamie przykazania.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiało jakie roszczepienie osobowości trzeba mieć, by być jednocześnie chrześcijaninem i nacjonalistą. W sensie jakie procesy muszą zajść, by chrześcijanin narzekał na "bycie sługusem" innego narodu ogarniętego wojną (czytaj - pomagać im) i jednocześnie jakie fikołki musi zrobić, by usprawiedliwiać przy tym te swoje chrześcijaństwo.


Czy Jezus z Nazaretu powiedziałby "#!$%@?ć mi z kraju!" do uchodźców z Ukrainy? xD


@johny-kalesonny:
Takie samo rozszczepienie osobowości jakie może wystąpić u każdego
  • Odpowiedz