Wpis z mikrobloga

Nie mam na kogo głosować. Mam pomysł na nową partię która mnie przekonałaby do oddania głosu ale musiałyby być takie warunki :
1. totalna świeckość państwa. Brak ustaw określających światopogląd i żadnych ustawowo nakazanych religijnych dogmatów jak zakaz aborcji, możliwość małżeństw homoseksualnych bez możliwości adopcji dzieci, zakaz uczestniczenia w uroczystościach państwowych funkcjonariuszy jakiegokolwiek wyznania albo nakaz zapewnienia reprezentacji wszelkich wyznań. Idzie za tym zerwanie konkordatu i wyrzucenie religii ze szkół i przedszkoli.
2. totalne uproszczenie podatków i przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Ograniczenie do minimum pozwoleń, koncesji. Idzie za tym ograniczenie biurokracji i liczby urzędników.
3. nakaz uczestniczenia w wyborach pod zagrożeniem mandatem. Ogranicza to do minimum dawanie kiełbasy wyborczej dla betonu wyborczego i wymusza cyrkulację elit rządzących.
4. kierunek rozwoju państwa polskiego to UE ale interesy Polski są na piedestale.
5. udział Polski w NATO, zbroimy się abyśmy byli w stanie obronić się ze wschodu a także z zachodu a zakładamy najgorsze scenariusze że zaatakują nas jak zawsze z obu kierunków.
6. budowa sojuszu z Ukrainą, budowa sojuszów w ramach Trójmorza.
Jeśli nie pojawi się taka partia to zagłosuję na PIS.
  • 12
  • 0
kolejny co nie rozumie, ze w polityce chodzi o wladze, a nie o zmiane czegokolwiek poza wlasnym stanem posiadania


@yhbgrobdoivbvwamsv: rozumiem, władza równa się pieniądze a biedny sprzeda się za 30 srebników.
Brak ustaw określających światopogląd i żadnych ustawowo nakazanych religijnych dogmatów jak zakaz aborcji, możliwość małżeństw homoseksualnych bez możliwości adopcji dzieci


@bartja: xD Czyli państwo ma nie narzucać światopoglądu chyba, że to mój światopogląd :D