Wpis z mikrobloga

@Neeveermind: to jest jedna z gorszych rzeczy w bezsenności. Że niby nie śpisz, więc niby mógłbyś robić coś pożytecznego, czy tam nawet grać w głupie gierki albo obejrzeć film, byle by cokolwiek robić w miarę sensownego, ale w rzeczywistości leżysz w łóżku zbyt zmęczony, żeby cokolwiek zrobić, ale dalej nie możesz zasnąć
Mar3czek - @Neeveermind: to jest jedna z gorszych rzeczy w bezsenności. Że niby nie ś...

źródło: 76fksn95yxl01

Pobierz
  • Odpowiedz
a potem spanie do południa i potem znowu siedzenie do nocy. ale weź tu jednemu z drugim powiedz, żeby zaczął wstawać wcześniej, żeby cos się przed snem poruszał, to olaboga, obraza majestatu!
  • Odpowiedz
@Neeveermind jak się neetowało cały dzień to organizm nie jest zmeczony ba tyle by spac. Zreszta specjaliści id snu zalecają, ze jak leżysz 20 minut w lozku i nie możesz zasnąć to lepiej wstać i porobić cokolwiek żeby się zachciało spac
  • Odpowiedz
@Funky__Koval zaraz będzie, że #!$%@?, ale to akurat prawda. rok temu miałem okres gdzie nie pracowałem 3 msc i czasem spałem w ciągu dnia z nudów bo co można robić? dom posprzatany, obiad zrobiony, grać się nie chce, ofc, że nie byłem zmęczony.

jak zacząłem pracę jesienią to musiałem się przestawić na wstawanie 6:30-7:00 i tak się przestawiłem że na weekendzie nawet nie śpię do tej 8-9 tylko wstaje o 7, ale
  • Odpowiedz
żeby cos się przed snem poruszał


@Funky__Koval: nawet nie musi być przed snem - zwykłe domowe ćwiczenia, albo długi spacer i problemy ze spaniem, w większości przypadków, znikają jak mityczną renkom odjoł
  • Odpowiedz
@Mar3czek
akurat mam maraton bezsenności, łączony z pracą na wózku widłowym , na szczęście ostatecznie udaje się wyciągnąć między 2-3 godziny przerywanego snu , zauważyłem że mimo prawie braku snu, mam mega intensywne sny z których pamiętam szczegóły, tym niemniej za dnia czuję się jak goovno ()
  • Odpowiedz
żeby zaczął wstawać wcześniej, żeby cos się przed snem poruszał, to olaboga, obraza majestatu!


@Funky__Koval: wstaje o 8 do roboty, nie zasnę przed 2 w nocy
ćwiczę, chodzę nic nie daje
  • Odpowiedz
@secs zarwij jedną nockę w weekend i na drugi dzień połóż się spać o której ci jest najlepiej.
To jest literalnie tak proste xD
  • Odpowiedz
zarwij jedną nockę w weekend i na drugi dzień połóż się spać o której ci jest najlepiej.

To jest literalnie tak proste xD


@Glacial: Nie zasnę i tak. Choćbym 3 dni nie spał to nie zasnę o 22, a nawet jeśli to następnego dnia nie zasnę o 22
  • Odpowiedz
@Neeveermind: Jest coś takiego jak higiena snu. Huberman często mówi jak to wygląda z biologicznego punktu widzenia, i niby są to oczywiste rzeczy, ale jak człowiek wdroży "protokół" w życie, to po 3 nockach zegar biologiczny się przestawia. I tak teraz np czuję, że muszę iść spać ok północy i samoistnie budzę się po 6, bez większego zmęczenia. Ale wystarczy, ze wypiję kawę po 17 lub odbędę trening późnym wieczorem i
  • Odpowiedz