Wpis z mikrobloga

#internet #internetmobilny #tmobile

Hej, kończy mi się umowa z orange po kablu z kijową prędkością (brak światłowodu) i myślę nad czymś mobilnym. Widzę, że t-mobile ma ofertę nielimitowaną więc może z tego skorzystam..

Ma ktoś doświadczenie z internetem mobilnym? Jest sens babrać się w routery dostępne z abonamentem czy lepiej coś dokupić lepszego? Z tego co widzę, to oferta jest 5G lecz routery w zestawie tego 5G nie oferują.. xD Czy kupno najtańszego routera 5G będzie lepszym wyborem niż działanie na tym dostępnym w abonamencie? (ZTE MF286D lub TCL LINKHUB LTE Cat13)

Mieszkam w mieście wojewódzkim więc zasięg 5G jest. Pytanie czy jest sens kupno drogiego routera jeśli te dostępne w abonamencie będą tak samo działały.

Myślę nad pakietem "Internet domowy L"
  • 14
@Niukron: Na początek kup sobie karty sim 4 operatorów i sprawdź pasma + prędkości najlepiej wieczorem godz. 20 w weekendy kiedy jest największe oblężenie. Obecnie bez limitu neta oferują też Play oraz Orange. W T-mobile w regulaminie masz zapis, że jak przełożysz kartę do innego routera niż ten co dostałeś mogą ci założyć lejek i sobie neta nie poprzeglądasz.
  • 0
@lentilek: play ma pakietowy internet 1TB największy - chyba, że ja źle patrzę. Orange to samo, lecz w nocy niby jest b/o (w dodatku od północy więc ogólnie dramat)
@Niukron: Play oferta netbox unlimited, a w orange to w orange flex masz. Forum bez-kabli.pl albo elektrodę dział lte polecam.
No ale najpierw testy musisz zrobić sieci i pasm, najlepiej na dworzu gdzie ma stać antena/router, na androida masz aplikację netmonster
@lentilek: to z tego co rozumiem bardziej jako internet do telefonu, nie jako internet domowy do np. komputera, tv itp. chyba, że coś źle zrozumiałem
@aa-aa: Masz kartę sim, którą możesz włożyć gdziekolwiek. Powiem lepiej za 80 zł masz neta bez limitu w swoim telefonie + możesz domówić 3 karty i je włożyć do 3 różnych routerów. Plus 150gb które możesz komuś przekazać z Orange, no bo tobie się nie przydadzą bo i tak masz bez limitu na 4 urządzeniach.
@Niukron jeśli aktualne - na forum bez-kabli pod nickiem onken(jest także na allegro) gość wypożycza karty T-Mobile. Jeśli masz dobry zasięg Orange/T-Mobile to polecam. Korzystam od około 2 lat, nie zauważyłem ani ograniczeń prędkości, ani transferu. Cenowo to 180zł/miesięcznie.

Przy obecnej konfiguracji mam niestety 20-30Mb/s, ale w niedzielę robiłem testy na strychu - agregując 2 pasma miałem 130-150Mb/s
  • 0
@MamByleJakiNick: wziąłem na testy 30 dniowe cały osprzęt z t-mobile i teraz testwowo siedzę cały czas na tym internecie. Prędkości około 100Mb/s. Mam blisko masztu ale okna od drugiej strony ;/ anteny zewnętrznej też nie mogę założyć, bo to wynajęte mieszkanie. Lipa trochę.. co najdziwniejsze mam upload większy niż download. Czekam na weekend, żeby zobaczyć czy coś się zmieni w prędkościach przy większym obciążeniu sieci.
@Niukron te wyniki to rozumiem że z agregacją?
Upload większy niż download to prawdopodobnie świadczy o obciążeniu danego BTS(szczególnie przy agregacji - agregowane jest tylko pobieranie)

No i kwestia weryfikacji czy napewno łączysz się z tym BTS, bo czasem zbyt blisko masztu może być problem z połączeniem(sygnał nie jest nadawany mocno w dół)

Do weryfikacji z czym się łączysz polecam stronkę beta.btsearch.pl/
Jak sprawdzić na routerze, to już kwestia samego routera

Ja
  • 0
@MamByleJakiNick: niestety w tym routerze nie idzie sprawdzić z jakim bts się łączy ani również nie widzę opcji wybrania częstotliwości ;/

ZTE MF286D - albo strasznie okrojony soft przez tmobile albo ten router tak ma
@lentilek: powiedzmi we flex i tym najwyższym pakiecie ten "unlimited" jest "na zawsze" czy chwilowo czy jak? Czy zadziała to w zewnętrznym routerze bez problemu? I jeszcze pytanie - to trzeba co miesiąc włączać samemu?