Wpis z mikrobloga

Trip 7-8 dni po Szwajcarii samochodem (latem), czego absolutnie nie mogę pominąć?
Zainteresowania to góry, ładne widoki i piesze szlaki.
Cały kraj wygląda jak z pocztówki więc może ktoś kto tam mieszka może się wypowiedzieć o swoich top 5.

#szwajcaria #podrozujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
Ja bym zaczą/skończył na Rheinfall na pewno, największy wodospad w Europie w Schaffhausen przy niemieckiej granicy.
  • Odpowiedz
Góry Matterhorn(Zermat to rejon bez aut, więc trzeba dojechać pociągiem kawałeczek), Rigi Kulm, Pilatus to takie must see/be. Wodospady w Szafuzie jak wspomina seba tak samo
  • Odpowiedz
@swango
1. Grindelwald, Lauterbrunnen, Mürren - wszystkie miejscowości są obok siebie, można zaliczyć w 1 dzień
2. Lucerna + obok niej jeziorko Vierwaldstättersee, Rigi Kulm, Pilatus
3. Lugano i okolice

To moja osobista topka ;)

Fajne traski jeszcze Augsmatthorn i Stoos, ale niestety jeszcze tam nie byłam.

Z poważniejszych szczytów to Jungfrau (można wjechać) i zobaczyć Matterhorn ale tu dużo zależy od pogody
  • Odpowiedz
@swango: Rheinfall mocno turystyczny. Stein am Rhein obok duzo bardziej urokliwy. Gory... To by Ci pol roku nie starczyło :D Ja tam polecam Engadyn, wpasc do Poschiavo... Zaleznie jakie szlaki i rejony to mozna zrobic dluuggga liste.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ceizug o super rzecz coś takiego właśnie szukałem żeby zrobić objazd i codziennie obskakiwać najciekawsze miejsca w okolicy.
  • Odpowiedz