Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem busa do pracy. Rok 18-20. Ducato mi się znudziło (poza tym wąski wybór małych z silnikiem 2.3) i po małym research mam na oku Trafic/Vivaro 1.6 ctdi lub Master 2.3. jeśli polecać to który z tych dwóch? chyba że coś innego za około 50k netto?
oczywiście na pierwszym miejscu stawiam niezawodność ponad bajery. wiadomo każdy samochód używany to loteria dlatego też interesuje mnie koszt późniejszych serwisów.
#samochody #mechanikasamochodowa (liczę na opinię gości którzy dłubią bo wiedzą najlepiej)
  • 6
@manikcs: trafic/vivaro, jeśli tylko olej tam ktoś zmieniał w miarę regularnie i max co 15 kkm to klepią kilometry bez końca, bywały akcje w stylu korby wyjeżdżającej bokiem z bloku silnika albo jakieś inne takie ekstrema ale później zawsze się okazywało że przypadkiem olej był zmieniany zgodnie z zaleceniami producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2.3 dci jest bardziej loteryjny, dużo egzemplarzy zrobiło milion bez problemu a dużo
@manikcs: trafic jest fajny bo jezdzi sie jak osobowka i wszedzie sie zmiescisz, nawet na podziemny parking, masterką to jednak jak to busem lubi bujac troche wiatr, jedyne co to ten rok za taka kase moze byc ciezko wylapac bo te auta sa dosc drogie, tak btw to znajomy sprzedaje trafica troche starszego ale ze smiesznie niskim przebiegiem, a chyba jestescie z podobnych okolic