Wpis z mikrobloga

Cathie o FSD Tesli. Mówi to samo co ja mówię od dawna. FSD już dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców. Mimo wszystko najmniejsza niedoskonałość FSD jest nagłaśniana w mediach a ludzie to krytykują.

Z resztą praktycznie wszystkie głośne afery z wypadków Tesli to spekulacje że pewnie FSD to spowodował, ale później okazuje się że FSD nie był włączony i to wina kierowcy. Oczywiście te informacje już nir trafiają do ludzi.

Nie rozumiem dlaczego od FSD wymaga się absolutnej perfekcji aby uznać ją za wystarczająco bezpieczną. Przecież ludzcy kierowcy są beznadziejni i bez przerwy powodują wypadki.

FSD nie należy mylić z autopilotem, który jest zaawansowanym asystentem pasa i działa na drogach ekspresowych, autostradach. Autopilot już całkowicie miażdży pod względem bezpieczeństwa przeciętnego kierowcę ludzkiego, bo jest od niego bezpieczniejszy ~12x.

FSD jest płatne, obecnie działa w USA i Kanadzie posiada je ponad 200k użytkowników. Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

Tak, Tesla nie jest perfekcyjna. Nieraz popełnia błędy, ale jest to niezwykle rzadko. Mimo wszystko ludzką głupota mnie zaskakuje kiedy widzę reakcje ludzi na tekie przypadki. Tak jakby była czymś niebezpiecznym a jest dokładnie odwrotnie.

Progres jest niesamowity a gotowość do robotaxi jest w zasadzie kwestia najbliższego czasu, mimo wszystko kwestie regulacyjne, prawne to jeszcze długa droga. Będą debatować, #!$%@?ć gdzie rachunek jest prosty. FSD dziś ratuje ludzi. Nie tylko jego używanie powinno być zalecane co nawet dotowane przez państwo (gdzie byłoby to bardzo opłacalne dla budżetu, że względu na mniej wypadków przy ogromnych kosztach służby zdrowia w USA). Z matematyką nie ma co się spierać. Każdy kto opóźnia i ogranicza działanie FSD ma pośrednio krew na rękach...

#tesla #technologia #motoryzacja
  • 32
@splitt: oczywiście tu się pomyliłem bo miałem na myśli autopilota...

ale co to zmienia? Też mogę wrzucać filmiki z trudniejszych tras jak się gubi niczym licealista na pierwszej jeździe.


Czy ja twierdzę że się nie gubi? Sam podrzuciłem powyżej przykład jak się "zawiesiła" bezsensownie.

Chodzi o to że nagrań jak sobie nie potrafi poradzić jest śmiesznie mało w porównaniu do nagrań jak jeździ samodzielnie bez żadnych problemów. Gdyby tak było ten
@Opposition_Fuhrer: to też jest bzdura, geez. Rocznie w USA ginie ~40k ludzi (masz to nawet w filmiku który wkleiłeś) a autopilot ratuje drugie tyle? No litości.

Chodzi o to że nagrań jak sobie nie potrafi poradzić jest śmiesznie mało w porównaniu do nagrań jak jeździ samodzielnie bez żadnych problemów. Gdyby tak było ten kanał który podrzuciłem nie byłby w stanie wrzucać tyłu nagrań każdego dnia. Chyba że jeździłby Tesla 24h na
@splitt: na całym świecie. Autopilot mają wszystkie tesle. Kilka mln samochodów. No i weź pod uwagę że w innych państwach jest dużo gorsza infrastruktura i wyższy współczynnik wypadków na mln km niż w USA.

Podstawka autopilota działa zawsze, bez włączania go. Wystarczy mieć dane o ilości pokonanych km. na autopilocie i bez niego. To wszystko. Dziś Musk ogłosił że FSD przejechało 200mln km a weź pod uwagę jak mało ludzi je
@splitt: zauważ że nawet podstawka autopilota która zawsze działa (Np. hamuje ostro, kiedy jakiś samochód leci na kolizję) już powoduje 2,5 - 3 mniej wypadków niż zwykle samochody.

Tesle przecież pokonują miliardy km. Nie wiem co w tym dziwnego przy takich statystykach i kilku mln Tesli na drogach które jeżdżą zawsze z nim...
@Opposition_Fuhrer: Właśnie w taki sposób można łatwo manipulować statystyką. Byś musiał porównać taki sam profil kierowcy, w takich samych drogach w tej samej klasie samochodów, żeby jakieś wnioski wyciągnąć. Mimo to 39k na cały świat to i tak grubo przewalony stat, wklej źródło.
@splitt: jak profil kierowcy? Gościu, ty nie rozumiesz podstaw statystyk. Jeżeli weźmiesz sobie do nich jednego kierowcę to wyjdą ci idiotyczne wyniki, bo jeden potrafi jeździć całe życie bez najmniejszej kolizji a inny co chwilę się rozbija.

Przy kilku mln kierowców Tesli są oni dokładna grupa reprezentatywna dla wszystkich. Nie będziesz tu miał jakichś anomalii że przy kilku mln nabywców Tesli a tylko tacy którzy akurat jeżdżą bezpieczniej niż reszta. Przy
@Opposition_Fuhrer to Ty tu wypisujesz bzdury, plączesz się, mieszasz, podając dane o autopilocie i na podstawie których wyciągasz wnioski o FSD. Przeklamujesz tym sposobem informacje

Podaliśmy Ci przykłady dlaczego statystyka jest przekłamana
- początkowa kwalifikacja kierowców do FSD
- unikanie używania automatu tam gdzie sobie nie radzi
- nadzór

Taki szufladkujacy element zapatrzony ślepo w Tesle to właśnie rak elektromobilnosci. Smutno mi że ktoś inny mnie i Ciebie też pewnie wrzuci do
@Opposition_Fuhrer: Zobacz co powiedział wczoraj Elon Musk:

https://www.youtube.com/live/bZNL_8bUz6A?feature=share&t=6750

1. Obecnie nadzorowany FSD jest przynajmniej 4x bardziej bezpieczny niż średnio człowiek (to jest to co staramy Ci wytłumaczyć nadzorowany bo takie sa ina razie bedą jeszcze długi czas statystyki)
2. W tym roku FSD prawdopodobnie uda się przebić średniego człowieka jeśli kierowca nie zwraca uwagi na to co sie dzieje na drodze

Drugi punkt to jest to co powiedziałem że obecnie nie
@zibizz1: ja #!$%@?. Bo FSD przecież jest tylko nadzorowany. Przecież prawnie musi być! Kierowca cały czas musi zachowywać czujność i gotowość do reagowania w razie czego.

Jaki ty głupi jesteś. Użył określenia "nadzorowany" bo tylko takie fsd może być. Przecież w eu prawo wymusza trzymanie rąk na kierownicy cały czas. Ludzie zasypiają, albo używają telefonu, więc Tesla musiała wprowadzić monitorowanie ich twarzy czy patrzą na drogę, kiedy wzrok się odwraca ta
@zibizz1: To już kompletny absurdogiczny z twojej strony:

- FSD ma współczynnik incydentow x1

- Człowiek który prowadzi samochód ma wspolczunnik x5 większy.

T ty uważasz że FSD ma lepszy wynik niż ludzie dzięki temu że raz na jakiś czas człowiek przejmuje kontrolę!!!!

Brawo chlopie. Jakie ty musisz mieć IQ to przerażające po prostu...az ciężko mi uwierzyć jak można taką głupotę napisać i nie dostrzec jej absurdu i antylogiki ( ͡
Pobierz
źródło: CS_xJyUWIAA8nJv
@zibizz1: @splitt ok.to że jesteście śmiesznymi przegrywanie z bólem dupy i maxi z góry założona tezę, która staracie się tu udowodnić pomimo że wam to nie wychodzi, to standard na wypoku. #!$%@? z faktami, propaganda żeby oczernić teslę!

To nawet zabawne jak można was orać i to poniekąd hobby. Rzucacie idiotycznym argumentem, tłumacze dlaczego jest błędny i głupi. Wymyślacie inny równie idiotyczny zarzut, ja znów udowadniam że to nie ma sensu
Pobierz
źródło: 5db41aae0c06b00e58fe8ca1b65ccaccc7ded560b899dc391c9aa5165da649f5