Wpis z mikrobloga

Cathie o FSD Tesli. Mówi to samo co ja mówię od dawna. FSD już dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców. Mimo wszystko najmniejsza niedoskonałość FSD jest nagłaśniana w mediach a ludzie to krytykują.

Z resztą praktycznie wszystkie głośne afery z wypadków Tesli to spekulacje że pewnie FSD to spowodował, ale później okazuje się że FSD nie był włączony i to wina kierowcy. Oczywiście te informacje już nir trafiają do ludzi.

Nie rozumiem dlaczego od FSD wymaga się absolutnej perfekcji aby uznać ją za wystarczająco bezpieczną. Przecież ludzcy kierowcy są beznadziejni i bez przerwy powodują wypadki.

FSD nie należy mylić z autopilotem, który jest zaawansowanym asystentem pasa i działa na drogach ekspresowych, autostradach. Autopilot już całkowicie miażdży pod względem bezpieczeństwa przeciętnego kierowcę ludzkiego, bo jest od niego bezpieczniejszy ~12x.

FSD jest płatne, obecnie działa w USA i Kanadzie posiada je ponad 200k użytkowników. Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

Tak, Tesla nie jest perfekcyjna. Nieraz popełnia błędy, ale jest to niezwykle rzadko. Mimo wszystko ludzką głupota mnie zaskakuje kiedy widzę reakcje ludzi na tekie przypadki. Tak jakby była czymś niebezpiecznym a jest dokładnie odwrotnie.

Progres jest niesamowity a gotowość do robotaxi jest w zasadzie kwestia najbliższego czasu, mimo wszystko kwestie regulacyjne, prawne to jeszcze długa droga. Będą debatować, #!$%@?ć gdzie rachunek jest prosty. FSD dziś ratuje ludzi. Nie tylko jego używanie powinno być zalecane co nawet dotowane przez państwo (gdzie byłoby to bardzo opłacalne dla budżetu, że względu na mniej wypadków przy ogromnych kosztach służby zdrowia w USA). Z matematyką nie ma co się spierać. Każdy kto opóźnia i ogranicza działanie FSD ma pośrednio krew na rękach...

#tesla #technologia #motoryzacja
Opposition_Fuhrer - Cathie o FSD Tesli. Mówi to samo co ja mówię od dawna. FSD już dz...
  • 32
Polecam obejrzeć jak sobie radzi w bardzo zatłoczonym i ciasnym centrum NY. Kierowca oczywiście się stresuje i trzyma ręce przy kierownicy. Tesla też wydaje tu kilkukrotnie dźwiękowe ostrzeżenia zalecające przejęcie kontroli nad samochodem, właściciel dotyka kierownicy, ale ani razu nie interweniował tutaj. Jeżeli by to zrobił FSD wyłącza się natychmiast a żeby ponownie je włączyć należy dwukrotnie kliknąć manetką. Czy FSD działa można poznać po niebieskiej linii na ekranie, która wskazuje gdzie
Opposition_Fuhrer - Polecam obejrzeć jak sobie radzi w bardzo zatłoczonym i ciasnym c...
Tutaj jazda w nocy i deczu. Droga jest prosta i pusta, ale to są dużo trudniejsze warunki niż może się wydawać na pierwszą myśl. Nie chodzi nawet o desz, który pogarsza widoczność. Kiedy wszystko jest mokre w nocy każde światło odbija się we wszystkich powierzchniach. Tutaj na dodatek widzimy masę neonów, ozdób świątecznych.

Ludzki mózg automatycznie rozpoznaje te obiekty i w zasadzie nie zwracamy uwagi na odbicia w drodze, lub witrynach sklepow,
Opposition_Fuhrer - Tutaj jazda w nocy i deczu. Droga jest prosta i pusta, ale to są ...
@Opposition_Fuhrer:

Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

:D:D:D
Przez długi czas, żeby zapisać się do bety tesli należało mieć bardzo wysoki rating bezpieczeństwa kierowcy. Kilka miesięcy temu otworzyli betę dla wszystkich, ale i tak przeciętny kierowca korzystający z FSD jest dużo lepszy od przeciętnego kierowcy w USA. Dodatkowo każdy, kto włącza FSD jest turbo skupiony i gotowy do działania, ja się dziwie, że tutaj są
@splitt: o czym ty gościu bredzisz?

Za każdym razem, gdy FSD zaczyna robić coś głupiego to kierowca przejmuje kontrolę i wykonuje korektę. To tak jak byś pisał, że kursant na prawko statystycznie jeździ 5 razy bezpieczniej, ale zapomniał, że obok jest instruktor jazdy, który co kilka/kilkanaście minut przejmuje sterowanie.


@splitt: to idiotyczne i nie wiem jak z czymś takim się spierać, jeżeli na YT masz tysiące wielogodzinnych filmów od różnych
Opposition_Fuhrer - @splitt: o czym ty gościu bredzisz?
Za każdym razem, gdy FSD zacz...
@splitt dokładnie. Jednak należy zwrócić uwagę że Tesla ma gotowy framework do usprawnienia tego rozwiązania i do tego aby działało wszędzie. Także to tylko kwestia mocy przerobowych aby wyselekcjonować odpowiednio dużo danych z różnych sytuacji w których samochód obecnie sobie nie radzi.
Zgadzam się z tą panią że za do 2030 robotaxi będzie przynajmniej na takim poziomie jak cybertruck dziś, czyli wszyscy będą wiedzieli że lada moment trafi na drogi.
dokładnie


@zibizz1: śmieszna ta dyskusją. W prosty sposób każdy może zweryfikować że to brednie o czym gadacie, podrzucam filmiki, zachęcam do sprawdzenia masy innych, ale po prostu to ignorujcie i dalej swoje gadacie. Macie taki ból dupy, dowody wam. Je pasują więc je po prostu ignorujcie i wypieranie, ciągnąć narrację że jest inaczej. To piękne... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do autopilota to tela publikuje statystyki incydentów
Opposition_Fuhrer - >dokładnie

@zibizz1: śmieszna ta dyskusją. W prosty sposób każdy...

źródło: safety-report-Q4-22-mobile

Pobierz
@Opposition_Fuhrer: Koleś jeździ po prostych trasach to ma mało interwencji, inni jeżdżą po trudniejszych to mają więcej. Niektórzy narzekają, że nie potrafią przejechać miasta bez obawy o swoje życie. Regularnie oglądam filmy i relacje osób testujących FSD.
Fakt, że ostatnie wersje są bardzo na plus, ale jeszcze daleka droga, do osiągnięcia 5 poziomu autonomii. Tak jak z paskiem postępu w windowsie, ostatnie 1% ładuje się najdłużej.

Napisz jeszcze jak policzyłeś te
@Opposition_Fuhrer

FSD nie należy mylić z autopilotem


Ja się zgadzam z Tą panią, ale pan @splitt ma dużo racji. Sam używam autopilota i ciągle uczę się jak działa i mój mózg uczy się sytuacji w których wiem że na 100% działa i takich w których może sobie nie poradzić. W takim tandemie auto jedzie lepiej bo ja przejmuje kontrolę albo jestem uważaniejszy a w innych nudnych sytuacjach 100% polegam na nim i
Koleś jeździ po prostych trasach to ma mało interwencji, inni jeżdżą po trudniejszych to mają więcej.


@splitt: ale jest pełno filmów z dużo trudniejszymi trasami bez żadnych interwencji. Sam masz dwa przykłady powyżej.

Co do tych 39k to nie ja wyliczyłem, ale wiadomo jak można to zrobić. Wystarczą dane o ilości pokonanych km.w danym państwie przy użyciu autopilota.

Te staty nie odnoszą się do samego FSD ale do autopilota, który działa
Opposition_Fuhrer - >Koleś jeździ po prostych trasach to ma mało interwencji, inni je...

źródło: ce36b8c29730f8eca0659abe19d13cb5d0fab9f8bc74e371dcff74d54747783e

Pobierz
Sam używam autopilota i ciągle uczę się jak działa i mój mózg uczy się sytuacji w których wiem że na 100% działa i takich w których może sobie nie poradzić.


@zibizz1: ale ja piszę o FSD. To kosztuje prawie 20k$ i można je włączyć jedynie w USA i Kanadzie.

Autopilot to co innego. To bardziej zaawansowany asystent pasa i tyle. Przy ostrzejszym zakręcie się wyłącza ( ͡° ͜ʖ ͡
@Opposition_Fuhrer

@splitt: tak oczywiście. To może pokaż mi tych ludzi którzy narzekają i przykłady że muszą bez przerwy interweniować. Właśnie dlatego nie ma sensu z wami taka dyskusja. Macie w dupie dowody, przykłady. Ignorujcie, wypieracie i wciskacie swoje brednie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
serio? pierwszy filmik z brzegu https://www.youtube.com/watch?v=BwqLdRV5ffo

Co do tych 39k to nie ja wyliczyłem, ale wiadomo jak można to zrobić. Wystarczą dane o ilości pokonanych
@splitt: i gdzie tam widzisz jakieś konieczne interwencje? Tesla stoi na krzyżówce, gościu uznał że mogła już pojechać ale stoi, więc sam skręcił.

Dalej w 3:30 Tesla wjeżdża na skrzyżowanie i kieruje się na prawy pas ruchu a typek łapie kierownicę i kieruje ja na lewy pas, który jest zajęty i idiota nie może na niego wjechać stając na środku skrzyżowania, więc skręca na wolny prawy as na który Tesla jechała
@Opposition_Fuhrer Ty zacząłeś z wklejaniem statystyk na temat autopilota.
Najśmieszniejsze jest to że wrzuciłeś mnie odrazu do szufladki.

Są trzy rodzaje kłamstw
-klamstwa
-bezczelne kłamstwa
-statystyki

Nie napisałem nigdzie że FSD jest do dupy. Tylko pokazałem na swoim przykładzie w jaki sposób statystyka jest przekłamana. I nie wierzę w liczby które poddajesz bo są z dupy. Mimo że zarówno FSD jak i wciśnięty przez Ciebie w ten wątek autopilot(doskonale znam różnice) są
@zibizz1: aczyli sugerujesz że Tesla publikuje zakłamane dane i ryzykuje (w zasadzie niewiele zyskując, bo przecież mało ludzi zna te statystyki) potężny skandal, masowe pozwy setek tys. kierowców na miliardy? Poważnie? Naprawdę mnie zadziwia że ludzie rzucają takimi głupimi opiniami, kompletnie nie widząc braku sensu, głupoty i absurdalnych konsekwencji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
Opposition_Fuhrer - @zibizz1: aczyli sugerujesz że Tesla publikuje zakłamane dane i r...
@Opposition_Fuhrer
nie twierdzę że Tesla kłamie tylko że rzeczywiste dane mogą nie oddawać poprawnie rzeczywistości, a już w szczególności wnioski. Dane mówią że Tesla przyjeżdża 6x więcej kilometrów na każdy wypadek niż średnia z US ale to nie oznacza że FSD jest 5x bezpieczniejszy niż człowiek.(Twój wniosek)

Sam pokazałeś że autopilot ma takie same statystyki. więcej kilometrów na jeden wypadek czy to znaczy że jest bezpieczniejszy? Nie Czy to znaczy że jest
Sam pokazałeś że autopilot ma takie same statystyki. więcej kilometrów na jeden wypadek czy to znaczy że jest bezpieczniejszy? Nie


@zibizz1: jak to nie znaczy że jest bezpieczniejsza? No proste. Autopilot powoduje mniej wypadków (i unika innych) niż ludzie. No i czytaj wykres poprawnie. Porównaj ilość mln km bez incydentu autopilota do zwykłych samochodów (szary słupek). Ponad 10x w niej wypadków.

Czy to znaczy że jest bezpieczniejszy tam gdzie działa poprawnie?
Opposition_Fuhrer - >Sam pokazałeś że autopilot ma takie same statystyki. więcej kilo...
@Opposition_Fuhrer: Nie, po prostu nie rozumiesz tych statystyk i co dokładnie oznaczają. Nie potrafisz sobie uświadomić tego, że FSD jest moderowane i to, że wygrzebałeś jakiś filmik bez interwencji nic nie zmienia.
Tak samo nie rozumiesz, że 39k "uratowanych" dzięki FSD, czy autopilotowi jest totalną bzdurą, która nie przechodzi podstawowego "sanity check".

przykładowy filmik z kanady, gdzie fsd jeździ gorzej niż człowiek po pół litra. A ty się dziwisz, czemu te
Nie potrafisz sobie uświadomić tego, że FSD jest moderowane i to, że wygrzebałeś jakiś filmik bez interwencji nic nie zmienia.


@splitt: naprawdę ciężko tak dyskutować. Przecież napisałem wyraźnie że to nie są jakieś rzadkie wybrane fragmenty gdzie udało jej się nie popełniać błędu. Widać że nie sprawdzałeś tego kanału. Zazwyczaj każdego dnia wrzuca kilka filmów z jazdy i tak codziennie. Przejrzyj sobie kanał z jaką częstotliwością jebwrzuca i jak długo. Nic
@Opposition_Fuhrer: ale co to zmienia? Też mogę wrzucać filmiki z trudniejszych tras jak się gubi niczym licealista na pierwszej jeździe.

Statystycznie w roku 2022 użycie FSD uratowało ok 39 000 żyć ludzkich.

FSD już dziś jest 5x bardziej bezpieczny niż średnia ludzkich kierowców

to są bzdury i zamiast się z tego grzecznie wycofać to jakieś filmiki randomów wklejasz. Ogarnij się.