Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa


@Aokx:

Miałem kolegę lewaka, który #!$%@?ł kilkadziesiąt milionów (w samych nieruchomościach, na dwóch kontynentach - ile kasy/akcji to nie wiem) spadku w imię przekonań politycznych. Ojciec (obecnie skrajny nacjonalista) jeszcze żyje, a sam był lewakiem, gdy był młody. Nie mogli się dogadać i tak wyszło.

Także część osób jest wiernych swoim przekonaniom.
  • Odpowiedz
za kilkadziesiąt lat to przeciętny człowiek po swoim starym to odziedziczy co najwyżej skarpety


@AdamKarolczak02137: bardzo nam przykro, ale pana ojciec nie posiadał skarpet, a jedynie licencję na ich użytkowanie. Może b pan kontynuować użytkowanie skarpet w atrakcyjnej cenie 29,99zł miesięcznie lub zrezygnować i opłacić karę umowną w wysokości 2999zł.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Co masz. A myśli, że wydziedziczenie jest trudne do przeprowadzenia? Wystarczy zamieścić odpowiednią treść wydziedziczenia w testamencie i ją uzasadnić, tak aby odpowiadało to warunkom przewidzanym w przepisach.
  • Odpowiedz
Zachowek i dostajesz 2/3 tego co byś normalnie dostał według dziedziczenia schematem z kodeksu cywilnego. Instytucja wymyślona przeciwko owijaniu emerytów wokół palca i przepisywania wszystkiego na pielęgniarkę czy tam konkubinę golddiggerkę.


@PfefferWerfer: Umowa o dożywocie i prawem do zachowku można sobie dupę wytrzeć. Ruchasz spadkobierców bez mydła.
  • Odpowiedz
@roonie Możesz. Przed śmiercią podpisujesz umowę z wybranym przez Ciebie spadkobiercą umowę o opiekę nad Tobą w zamian za majątek po śmierci - coś na zasadzie odwróconej hipoteki.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Dzięki. Sytuacja dosyć dziwna, bo mimo wszystko zmarły już nie może bronić swojej decyzji. Oczywiście na pewne rzeczy mogą być dowody w postaci świadków, dowodów listowych, ale raczej nie wszystko, a takie rozgrzebywanie tych rzeczy nad trumną mogą budzić niesmak i być brakiem szacunku do woli zmarłego. Całe życie byłem przekonany, że można wydziedziczyć od tak i nikt nie wnika w detale (oczywiście z wyjątkiem oszust w stylu niedołężna osoba
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: w miejsce zmarłego jego decyzji mogą bronić te osoby, którym zapisał spadek zamiast wydziedziczonych dzieci. Jeśli osoby wiedzą, że będą spadkobiercami, to powinny się jeszcze za życia spadkodawcy do tego przygotować,np. zgromadzić odpowiednie dowody niegodziwości dzieci wobec spadkodawcy.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: sorry ale #!$%@? głupoty straszne, nie jest ani trudne wydziedziczenie ani bardzo szczegółowe nie wiem na #!$%@? kłamiesz i opowiadasz bajki o czymś o czym nie masz pojęcia.
Idziesz do notariusza i wydziedziczasz notarialnie np syna I jego dzieci czyli wnuki brak kontaktu przez wiele lat jest wystarczającym powodem bo jest to niezgodne z zasadami współżycia społecznego- brak interesowania się zdrowiem rodziców czy w ogóle żyją wystarczy
  • Odpowiedz