Wpis z mikrobloga

@Templar: A to zwracam honor. W każdym razie trend jest niestety taki, że doganiamy powoli niegdyś najdroższe "kraje skandynawskie" jeśli chodzi o artykuły spożywcze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@owens to jest standardowa cena, wrzucają to do gazetki czasem jako promocja, ale nigdy nie ma drożej, było za to taniej, jeszcze w marcu było 5,99 zł. Na 1,75 l są tylko okresowe promocje,tak że bardzo często te mniejsze butelki wychodzą dużo drożej.
  • Odpowiedz
@motur: Byłem rok temu w Jönköping. Przyjemne miasteczko. Ceny w porownaniu do krakowskich/warszawskich wcale nie takie duze. Teraz pewnie ta roznica jeszcze bardziej sie zmniejszyla... A zarobki szwedow x3. Ehh...
  • Odpowiedz
@bonus: wbrew pozorom w żabce wzrost cen jest najniższy i przy ich promkach na wielosztuki okazuje się, że większość rzeczy mają taniej jak w innych spożywczakach, a czasem nawet od lidla czy biedronki.

Nie mówię o zakupach wielkiej spożywki w żabce, żeby co niektórzy się nie zesrali, ale jakieś chipsy piwo czy napoje to dawniej cena w żabce raziła, a teraz można powiedzieć często, że jest okazyjna.
  • Odpowiedz
@Silklash: chyba zwiariowałeś, po pierwsze mało kto kupuje wielosztytuki, a ceny są z kosmosu, prawie wszystko w biedrze jest niemal 2x tansze
  • Odpowiedz
@DEWASTATOR_TM: rękawice gumowane 10 lat temu 2,50 obecnie na allegro idzie kupić po 2,30 są towary które nie zdrozały a nawet są lepsze niż dawniej za tą samą cenę jeśli mówić o elektronice. 15 lat temu za dwie wypłaty mogłeś kupić lapka dziś z jednej wypłaty spokojnie 2 laptopy.
  • Odpowiedz
@FatSniper: transport i paliwo plus olej slonecznikowy podrozaly w #!$%@? a chipsy to praktycznie same powietrze, ziemniaki wczesniej znajac zycie masowo byly sciagane z Białorusi. Przynajmniej dzięki temu oduczyłem się jeść tego gówna z akrylamidem i jestem zdrowszy a wcześniej byłem od nich uzależniony, profit
  • Odpowiedz
@bonus: y niemiecki dyskont xD Jak sie wejdzie do jakiegos lokaalnego sklepu albo zabki to ma sie wrazenie, ze to jakas skandynawia

wiele produktow w skandywani jest juz tanszych

@bizonsky:

elyles w Skandynawii w sklepie XD tam jest taniej typie


potwierdzam za pomidory malinowe placiclem 40 nok czyli jakies 16-17z
i bylem zly ze tak drogo

teraz w lidlu i biedronce sa po 25 zl czyli jakies 64nok:D a place
  • Odpowiedz