Wpis z mikrobloga

Dlaczego jedyna grupa która ma wagę w normie np. w USA to weganie ? Dlaczego w Japonii ludzie są szczupli i jakoś nikt tam nie liczy kalorii tylko ci od sumo są grubi ? dlaczego wszyscy boją się cukru i mówią że to trucizna a owoce pełne cukru są już ok ? jak tyje się od cukru to owoców też powinno się unikać tak na logikę ? wszystko wskazuje na to, ze tyje się głównie od tłuszczu nie tylko dlatego że ma najwięcej kalorii po prostu tłuszcz łatwiej pójdzie w tkankę tłuszczową niż węglowodany. Jest też teoria, że białko mięsne w nadmiarze sprzyja tyciu to by tłumaczyło m.in dlaczego weganie są szczupli. Szczury karmione taką samą liczbą kalorii ale innymi proporcjami węglowodany/tłuszcz/białko miały inną wagę. Gdy jadły ponad 60% węglowodanów reszta na białko i tłuszcze tyły znacznie mniej niż przy tych samych kaloriach więcej białka i tłuszczu a mniej węglowodanów. Myślę że u ludzi jest podobnie, dlatego w Japonii jedzą 60%-80% węglowodanów mało tłuszczu nie jedzą praktycznie sera i innego nabiału ani tłustego goowna z fast foodów czasem jedzą za dużo węglowodanów a i tak nie tyją. Jakoś od nadmiarowej miski ryżu z warzywami czy banana się nie spaśli. A w Afryce to już powinni być tucznikami od tych bananów (bo wg wszystkich tyje się głównie od cukru, jeszcze raz kto uznał że cukier w owocach jest magiczny a normalny cukier to największe zło ?)

#dieta
  • 36
@kknbjd: mam mniejsza niepewność niż Ty. Bo jest więcej dowodów zmniejszajacych niepewność i mniej przesłanek z wątpliwościami co do tez proponowanych przezemnie niż przez Ciebie.
Doskonale rozumiem o co Ci chodzi l zgadzam się.
@Wizun: wątpliwości można rozwiać, wystarczy głębiej kopać w dostępnej wiedzy. Warto też być świadomym co dokładnie się wie a czego dokładnie się nie wie, ale to przychodzi z czasem.
Cnota jest wiedzą a ty jesteś przekonany o prawdziwości swoich argumentów i wyzywasz ludzi którzy mają inne opinie i potrafią je uargumentowac.
@Wizun: badania na izotopach bee, ale badania z ankiet i epidemiologi (na których opiera się większość badań na których się opierasz) git. Rozumiem
@kknbjd: bo mi się już nie chce Mi wami dyskutować, szkoda żebym się produkowal. Ja sobie tutaj jaja robięm nauczyłem się ze pisanie ścian tekstu marnowanie czasu by jakiemuś anonowi coś udowodnić idzie jak krew w piach. A tak mam zabawę, a swoją wartość znam i prezentuje ja w życiu a nie w internecie
@Wizun: ja te dyskusje próbuje nawiązywać nie w celu nawrócenia innych ale czasami ktoś rzuci jakimś nowym argumentem i można się dowiedzieć czegoś, ale no cóż.
Jeżeli ty piszesz te posty dla zabawy to XD
rozkminy… to proste i fizyki nie oszukasz. Bilans kaloryczny - jesz mniej niż spalasz? Chudniesz. Jesz więcej? Tyjesz.


@KrzysiekZcleverBI: Na tym polega fizyka i chemia właśnie.
Nasz organizm odkłada zjedzone tłuszcze, ponieważ aby uwolnić energie z tłuszczy potrzebuje 3 razy więcej tlenu niż w przypadku węgli, w rezultacie na 1 kcal potrzeba 2 razy tyle tlenu dla tłuszczu niż dla węgli. Bierze się to z struktury cząsteczek tłuszczu i węgli, tłuszcze