Wpis z mikrobloga

Dlaczego jedyna grupa która ma wagę w normie np. w USA to weganie ? Dlaczego w Japonii ludzie są szczupli i jakoś nikt tam nie liczy kalorii tylko ci od sumo są grubi ? dlaczego wszyscy boją się cukru i mówią że to trucizna a owoce pełne cukru są już ok ? jak tyje się od cukru to owoców też powinno się unikać tak na logikę ? wszystko wskazuje na to, ze tyje się głównie od tłuszczu nie tylko dlatego że ma najwięcej kalorii po prostu tłuszcz łatwiej pójdzie w tkankę tłuszczową niż węglowodany. Jest też teoria, że białko mięsne w nadmiarze sprzyja tyciu to by tłumaczyło m.in dlaczego weganie są szczupli. Szczury karmione taką samą liczbą kalorii ale innymi proporcjami węglowodany/tłuszcz/białko miały inną wagę. Gdy jadły ponad 60% węglowodanów reszta na białko i tłuszcze tyły znacznie mniej niż przy tych samych kaloriach więcej białka i tłuszczu a mniej węglowodanów. Myślę że u ludzi jest podobnie, dlatego w Japonii jedzą 60%-80% węglowodanów mało tłuszczu nie jedzą praktycznie sera i innego nabiału ani tłustego goowna z fast foodów czasem jedzą za dużo węglowodanów a i tak nie tyją. Jakoś od nadmiarowej miski ryżu z warzywami czy banana się nie spaśli. A w Afryce to już powinni być tucznikami od tych bananów (bo wg wszystkich tyje się głównie od cukru, jeszcze raz kto uznał że cukier w owocach jest magiczny a normalny cukier to największe zło ?)

#dieta
  • 36
  • Odpowiedz
@morel90: z dupy hipotezy, merykanie są grubi bo się obżerają jedzeniem na wynos. Jest mnóstwo szczupłych którzy jak mantrę powtarzają że trzeba jeść w domu ale tam czasem wychodzi taniej na mieście coś zjeść niż przygotować w domu.
  • Odpowiedz
@morel90: co do owoców. Spróbuj wcisnąć tyle samo cukru z owoców, co z przetworzonego żarcia i sztucznych słodyczy. Prędzej się posrasz.
  • Odpowiedz
  • 1
@KrzysiekZcleverBI: "The front-page news says that people who love steak gain extra weight compared with non-meat eaters, even if they consume the same number of calories"
https://www.nicswell.co.uk/health-news/eat-less-meat-to-lose-weight
https://www.bbc.com/news/health-10726414

no więc 250 kalorii z mięsa nie równa się 250 kalorii z węglowodanów... jest już wiele dowodów na to, że kaloria nie równa się kalorii np. od orzechów się tyje znacznie mniej niż wskazywałyby na to kalorie
  • Odpowiedz
@morel90:

Dlaczego jedyna grupa która ma wagę w normie np. w USA to weganie ?


Bzdura xD ale zapewne u wegan występuje mniejszy odsetek otyłych niż u całego społeczeństwa, wytłumaczenie to stosowanie diety oraz częstsze zastosowanie zdrowego trybu życia

Dlaczego w Japonii ludzie są szczupli i jakoś nikt tam nie liczy kalorii tylko ci od sumo są grubi


Dieta bogata w owoce morza, brak wysokokalorycznych i mało sycących potraw, kultura uprawiania
  • Odpowiedz
@morel90 bo się tyje od cukru. a cukier w owocach jest identyczny jak normalny cukier. jedyne co ratuje owoce to błonnik który wydłuża trawienie i opóźnia wchłanianie cukrów do krwii.

Piękny popis chłopskiego rozumu.
  • Odpowiedz
@morel90: Gwarantuję Ci i daję głowę, że jeśli wymienisz 150kcal z białka na 150kcal z węgli na redukcji to wcale ubytek masy ciała nie spadnie, a możliwe, że nawet wzrośnie. Jeśli dostarczysz za dużo białka czyli więcej niż Twój organizm zużyje na MPS i pozostałe procesy, gdzie potrzebne są aminokwasy, to reszta pójdzie w energię, gdzie im więcej tego białka i im częściej przeginasz tym bardziej będzie efektywne przetwarzanie go na
  • Odpowiedz
@morel90: ale stek bzdur. Tyje się od nadmiaru kalorii. Kropka.

Weganie jedzą zdrowiej od SAD (standard american diet) bo świadomie wybierają co jedzą, a nie co ładne i kolorowe.

Tyje się łatwiej od cukru bo wlejesz w siebie 2l coli co daje 860kcal i wszystkie z cukru. Tłuszczu tyle kcal to trzeba zjeść 10 łyżek stołowych masła. I owszem, da się ale nie jako dodatek (a tak jest z napojami słodzonymi)
  • Odpowiedz
W każdym razie kaloria jest równa kalorii, bo niby czemu innemu miałaby być.

@Wizun: Tak, tylko teraz mi powiedz, w którym momencie w ludzkim ciele powstają kalorie i z jakiego związku. Podpowiem ci, że nie są to ani lipidy ani cukry

Dlaczego debile na ketop twierdzą, że dopiero keto pozwoliło im schudnąć i #!$%@?ć węgle. Bo na keto ograniczają ww do minimum. A na diecie z ww jedzą śmietnik, nawet jeśli
  • Odpowiedz
@kknbjd: oho keto wariacik detekted
Nawet nie dyskutuję, bo mi się nie chce, mogę tylko zacytować sam siebie, co zresztą sam zrobiłeś i już wiesz za kogo cię mam jesli należysz do sekty, dlatego daruj sobie odpisywanie na moje posty, bo dostaniesz w zamian tylko pogardę i brak szacunku
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Trochę źle to rozumujesz, stosujesz duże uproszczenia i pomijasz wiele faktów, opdnosisz się do ludzkiego organizmu na zasadzie chopskiego rozumu i za dużo keto debili się osłuchałeś. Znów rew słynne 3h, o których mówią tylko keto zjeby, bo u ludzi nikt nigdy nie mówił, że koniecznie masz 5x jeść. Keto debile wybierają te elementy logiki które im pasują do tłuszczowej religii, tak samo robią z badaniami, z pozostałymi się nie
  • Odpowiedz
Ale debile z keto jedzą jak to nazwałeś śmieci w postaci boczku, śmietany, sera żółtego i nadal chudną, co więcej mówią o obniżonym poziomie głodu, co trochę kłóci się z twoją teorią.


@kknbjd: Czekaj, czekaj, czekaj. Czy właśnie napisałeś, że ktoś, kto będzie jadł grubo ponad zero kaloryczne ale nie będzie jadł węgli - będzie chudł? No nowa fizyka nam tutaj powstaje :) A może pracujesz w NBP?
  • Odpowiedz
@Wizun: tak się chyba robi jak brakuje argumentów, masz wiedzę na temat ale troche nieuporządkowaną i z lekkimi dziurami, które jednak zmieniają wnioski jakie wyciągasz.
  • Odpowiedz
@kknbjd: nie, ja już mam dość dyskusji z zakutymi łbami. Pomogę komuś kto potrzebuje pomocy. Ale nie będę dyskutował z kimś kto mi wciska tłuszczowe szuryzmy, bo to u nich jest emocjonalne przywiązanie. Ja jem wszystko, ale zwracam uwagę na to że jeśli nie jest to karkołomne to należy optymalizować żywienie pod kątem zdrowotnym zgodnie z nauką oparta na dowodach, czyli ja metaanalizach a nie wybranych wyłuskanych pojedynczych badaniach dobranych do
  • Odpowiedz
@Wizun: jeżeli myślisz, że opierasz się na dowodach to się myślisz. Byc może nie rozumiesz na czym polega nauka. W nutrition science praktycznie nie ma dowodów. To że cos zostało opublikowane i nazwane meta analizą nie czyni z tego papieru dowodu. Możesz czytać badania, ale bez głębszego zrozumienia tematu, nie jesteś w stanie ocenić czy papier jest dobry, czy metodologia została dobrze skonstruowana, czy nie doszło do p-hackingu i co to
  • Odpowiedz