Wpis z mikrobloga

Za niechęć do ćwiczeń mogą odpowiadać nasze geny.
To, czy z ochotą biegniemy na siłownię, czy raczej wolimy w domu posiedzieć na kanapie, może zależeć od genów odziedziczonych przez nas po rodzicach – wynika z badań, które przedstawia serwis MedicalXpress.
"Wrodzona aktywność tych genów może sprawiać, że odczuwamy potrzebę aktywności fizycznej, bądź też wybieramy bardziej siedzący tryb życia. Te wstępne wyniki badań sugerują, że nasza motywacja i potrzeba ćwiczeń są wrodzone. Winę za to, że jesteśmy kanapowcami, możemy w zasadzie przypisać naszym rodzicom” - komentuje dr Keri Peterson z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku.

https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C412225%2Cza-niechec-do-cwiczen-moga-odpowiadac-nasze-geny.html

tak jak np. z matematyką jedni ją naturalnie w miarę lubią a inni się męczą ze sportem tak samo jest.To nawet nie muszą być geny ale określony typ osobowościowy np. introwertyk nie będzie lubił sportów zespołowych tak jak ekstrawertyk i może mieć gorsze wyniki z wf-u w szkole. Generalnie ludzie którzy lubią bardziej myśleć nie będą lubić tak bardzo sportu jak... no głupsi ludzie :D Klasy sportowe w szkole zawsze średnio miały gorsze stopnie od innych klas... przypadek ? No bez urazy ale codzienne machanie nogą nie jest trochę głupie ? rozumiem od czasu do czasu ale kto normalny codziennie to robi z uśmiechem na twarzy ?
#silownia
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
Elon Musk się zmusza do ćwiczeń mówił że nie sprawia mu to żadnej przyjemności, Bill Gates nie wygląda na wysportowanego :D tak naprawdę ilu inteligentnych ludzi naprawdę lubi sport ? no taka prawda generalnie im ktoś głupszy tym bardziej będzie lubił sport, nie jest to regułą ale coś w tym jest.
  • Odpowiedz
Generalnie ludzie którzy lubią bardziej myśleć nie będą lubić tak bardzo sportu jak... no głupsi ludzie :D


@morel90: ogólnie to uwielbiam sport i pracę fizyczną, mogę tyrać fizycznie 12h i jestem mniej zmęczony niż po 4h w biurze, ogólnie nienawidzę pracy biurowej, a co ciekawe dostałem się do mensy xD
  • Odpowiedz