Wpis z mikrobloga

odechciewa się wchodzić na mirko, o gorących już nawet nie wspominam xD

wszędzie tylko Wołyń, wojna, rosja Wołyń, ten powiedział to, ten tamto, Wołyń...

W ogóle to smutne że przez to onucowe grzanie tematu Wołynia, wielu ludziom to spowszedniało i tylko bardziej konserwatywnych jeszcze to drażni.

#przemyslenia #ukraina
  • 82
  • Odpowiedz
@czuczer odnosiłem się do twojego pierwszego komentarza o tym, że jak 70 lat to już olać. Ruskie nam wymordowali elite wtedy i jakoś nie mam zamiaru i tym zapomnieć
  • Odpowiedz
@Shatter ale w obecnej sytuacji, od roku czasu Wołyń jest naszym najmniejszym zmartwienien i tak #!$%@? mnie na dziś. bo czy przeproszą czy nie to na dziś trzeba wspierać i trzymać kciuki za Ukraińców żebyśmy nie mieli ruskich u siebie
  • Odpowiedz
@pesymistyk: połowa z tych ludzi nie zna historii Wołynia i skupiają się na wyniku akcji a nie całej historii, to znamienne dla Polaka, olewac historię w imię na szybko przeczytanego streszczenia, naród nieuków, i pewnych siebie idiotów, którzy jedynie co widzą to swoją krzywdę na końcu, bez refleksji skąd ona się wzięła.
  • Odpowiedz
@ork_sojownik: nic nie usprawiedliwia, Twoje pytanie zdradza że jesteś naprawdę albo złośliwy albo chcesz dostać gotową odpowiedź zamiast sięgnąć do historii.
Nie mówię o usprawiedliwiany kogokolwiek mówię o znajomości całej historii by takich sytuacji uniknąć nie dać się wmanipulowac ale z takimi jak Ty orłami intelektu widzę że nic nie osiągnęły pokolenia nauczycieli choć pewnie się starali.
  • Odpowiedz
@Hethrir zaczales temat z szukaniem w historii. Moze zamiast mnie wyzywac odpowiesz mi co im takiego strasznego zrobilismy i moze dasz znac co ludzie, ktorych krewni zostali bestialsko zmasakrowani, maja robic widzac postawe ukraincow i obojetnosc rzadu?
  • Odpowiedz
@kiera1: dla mnie i mojej rodziny zbrodniarzami byli żołnierze wyklęci z AK, reguralnie okradali rodzinę moich dziadków i ich wioskę z jedzenia, po wojnie pod groźba śmierci kazali płacić za ochronę, teraz ich imiona i nazwiska wiszą na tablicy na kościele, tylko jeszcze nieliczni chodzą płuc na tą tablice bo inni już nie żyją z tej wioski.
Dla mnie mój kraj gloryfikuje przestępców.
Nie dogadamy się w kwestii Wołynia, dla nas
  • Odpowiedz
@czuczer: Tak tak zapomnijcie, a weź zapomnij o tym jak moją prababkę banderowcy chcieli zgwałcić i zabić. Skąd się takie gamonie biorą nie mam pojęcia i to samo się tyczy 300 idiotów, którzy zaplusowali te brednie. Może jakby Wam ukrainiec/rusek/białorusek obojętnie zgwałcił matkę/siostrę/żonę albo kogoś bliskiego z rodziny to też zapomnielibyście? XD
  • Odpowiedz
@czuczer: Ciekawe czy rozsądnym jest olewanie czy ~10% budżetu państwa, które poszło na pomoc Ukrainie ma sens, skoro władze Ukrainy nawet nie są w stanie przyznać, że UPA dokonało bestialskiego ludobójstwa na Polakach, a co więcej wychwalają tę organizację.
  • Odpowiedz
@czuczer wytykanie Ukraińcom paskudnego podejścia do Wołynia nijak nie kłóci się z ideą wsparcia na froncie, które powinniśmy realizować. W sumie to oni są w potrzebie, więc to oni powinni robić wszystko, żebyśmy nie musieli debatować o tym, dlaczego nadal nie ma z ich strony jasnej deklaracji "przepraszamy za Wołyń", bo kiedy, jak nie teraz, jest na to czas?
  • Odpowiedz