Wpis z mikrobloga

Pewnie się zastanawiałeś jak wygląda różnica między 40 funtów (dluzszy) a 60 funtów(krótszy) jeśli chodzi o skupienie strzałów albo penetracje celu.
Na pewno się zastanawiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogę napisać coś więcej po 16 jeśli będzie zainteresowanie, dzisiaj trochę testowałam przy strzelaniu w tarcze i jakieś stare deski 3cm. Efekt jest szokujący.
#lucznictwo #hobby w sumie też #myslistwo ale to nie jestem praktykująca, tylko do wypchanego chochoła
Pimenistka - Pewnie się zastanawiałeś jak wygląda różnica między 40 funtów (dluzszy) ...

źródło: 20230525_160232

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@fukinloner: potem jeszcze mogę zmierzyć jak lata na 15 metrów w sumie nigdy nie mierzyłam odległości, tak na oko staje żeby nie za daleko bo szkoda strzał jak poleci gdzieś w ziemie
  • Odpowiedz
@Pimenistka: Mimo bardzo dobrych warunków fizycznych i strzelania od 2,5 roku, ostatnio zjechałem z łukiem do 34#, bo nie widziałem sensu się przemęczać xD. Do treningów i na turnieje wystarczy w zupełności, przy czym to wschodniak, więc niższy naciąg mniej mu przeszkadza.
  • Odpowiedz
@dragon7: ChatGPT mówi, że przeciętny 60funtowiec z przeciętną strzałą wypycha 30-35ft-lbs, czyli jakieś 40-47J. Wiatrówki bez rejestracji to <17J. ;)

Konwersja jednostek się zgadza, ale jak zawsze z GPT uważać, bo lubi kłamać.
  • Odpowiedz
  • 0
@TrzezwyIrlandczyk: może się zgadzać, z wiatrówki to by śrut ledwo się zagłębił w deskę.
Z 60 funtów wychodzi 10cm z drugiej strony i trzeba się nieźle namęczyć żeby wyjąć przy czym ma około centymetra średnicy strzała a śrut 5mm
  • Odpowiedz
  • 1
@wjtk123: ok, nie ma nic złego w słabych łukach xd fajna rekreacja tak czy siak. Ja planuje jeszcze zwiększać ale nie mogę znaleźć fajnego łuku. Na zamówienie to drogo. Pewnie stanie na jakimś bloczku, one mają do 80 czasem.
  • Odpowiedz
@Pimenistka: ja mam takie pytanie, moze madre, moze glupie - jak zaczac z lucznictwem? Kupic podstawowy luk na militaria.pl i sobie poszczelac w lesie do drzewa czy lepiej zadzwonic do jakiegos lokalnego zwiazku lucznictwa z zapytaniem, czy moge sobie poszczelac z nimi?
  • Odpowiedz
  • 2
@emjot86: po pierwsze nje przesadzać ze sprzętem za cebuliony tak mi się wydaje. A w sumie to po pierwsze nie strzelamy do drzew xd szanujemy przyrode. Najwyzej do takich suvhych już i obumarlych.
na początek fajny jest samick Polaris, to bardzo dobry łuk jest, ja swój na olx za 200zl dostałam.
Lepiej zainwestować w strzały, 6 sztuk dobrych za 120zl.
A co do koła sportowego się nie wypowiem nigdy nie było
  • Odpowiedz