Wpis z mikrobloga

Mam budynki na moim terenie gdzie jest fizycznie niemożliwe żeby ktokolwiek obcy korzystał z wifi - po co mam do tych wifi dodawać hasło? A chcę żeby goście/klienci mieli internet bo sygnału komórkowego nie ma praktycznie wcale.

Mimo wszystko nie praktykuje się takich otwartych sieci jak widzę? Też nie chce żeby ludzie musieli widzieć te dopiski że sieć niezabezpieczona, czy nie przejmować sie tym? Zamiast tego nie będą mieli szukania/pytania o hasło/kod QR

#siecikomputerowe #technologia #wifi #mikrotik #komputery #informatyka #bezpieczenstwo
Saeglopur - Mam budynki na moim terenie gdzie jest fizycznie niemożliwe żeby ktokolwi...

źródło: hmm

Pobierz
  • 9
@Saeglopur dużo sieci tak działa. mosty point to point i w środku pppoe. klient tego nie sprawdza, a nikomu nie chce się do takich połączeń wchodzić, bo po co?
można się prościej włamać do cenniejszych rzeczy
to, że tych coś nie potrafisz, nie oznacza, że inni tego nie mogą, to raz


@konik_polanowy: @mirekwirek Co mogą? Teren mój absolutnie, domy i budynki nie są blisko granic - fizycznie nikt w życiu tych wifi nawet nie zobaczy. Nawet jeśli to po co? Jeśli złodziej miałby zamiar z tego skorzystać to zapraszam xD

dużo sieci tak działa


@Supaplex: No więc właśnie, wierzyć mi sie nie chce że to nie
@Saeglopur: Robisz wielką kartkę z wifi hasłem na drzwiach. Albo po prostu otwartą, gołą. Pamiętaj aby wystawić AP'ka w trybie nie "zwykłym",a jako "tryb gościa", z izolacją klientów. Wtedy klienci nawzajem nie będą się widzieć w sieci.
Robisz wielką kartkę z wifi hasłem na drzwiach.


@lotos10: Ale wewnątrz nie na zewnątrz? Dotąd tak było ale to bez sensu skoro fizycznie w tym miejscu nie ma szans być nikt nieproszony nawet na zewnątrz budynków. To są domy wakacyjne i moje własne budynki (dom mój główny, garaż ze stajnią itp) na moim terenie gdzie wokół jest kompletna dzicz (dlatego też praktycznie brak sygnału komórkowego w telefonach).

amiętaj aby wystawić AP'ka
Saeglopur - >Robisz wielką kartkę z wifi hasłem na drzwiach.

@lotos10: Ale wewnątrz ...
@Saeglopur: Mikrotik to wyższa szkoła jazdy, coś tam gryzłem sieci, ale tutaj jak dziecko w lesie. Wspomniane TP-Linki, Asusy itp mają zazwyczaj możliwość wystawienia kilku SSID jednocześnie np. sieci zwykłej zahasłowanej dla domowników i drugiej w trybie gościa, każda po innym haśle z różnymi limitami prędkości itp. Ci z "gosci" nie będą widzieli innych gości ani tym bardziej wszystkiego co w głównej sieci (twoich urządzeń, rejestratorów CCTV, NAS'ów, TV). Jeśli potrzebujesz
Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego AP'ka, super rozwiązaniem są urządzenia Ubiquiti. Posiadają funkcję dzięki której wiele twoich APk'ów jest widziana przez użytkownika jako jedna spójna sieć.


@lotos10: To jest w MikroTiku jako CAPsMAN i własnie Remote CAP dla miejsc tak odległych że realnie w osobnej sieci (u mnie tak jest) ale nadal i tam będzie podawane to samo wifi, urządzenia będą sie automatycznie łączyć też tam.
Chyba że mówisz o takim