Wpis z mikrobloga

Pytanko - mam dziś wolny dzień, i w ramach dobrego uczynku iść do lasu i zebrać do worków śmieci ktore znajdę po drodze. Tylko pytanie gdzie to potem dać? Postawic przy drodze? Tak robilismy za dzieciaka w dzien sprzatania swiata, ale boje sie ze ktos stwierdzi ze to ja wyrzucam. Nie moge do domu zabrac bo moj kosz na mieszane jest za maly niestety.
#pytanie #las #lesnictwo #ekologia #kiciochpyta
  • 10
w sobotę nie przejdzie ale mógłbyś dać znać jakiejś jednostce lokalnej administracji, że pozbierałeś albo że zamierzasz, to by Ci powiedzieli co zrobić/gdzie zostawić


@fukinloner:

Dzieciaki ehm

Kilka lat temu jakiś typ zrobił to samo. Pozbierał śmieci i chciał zostawić bodaj gminie. W gminie go wyśmiali i powiedzieli, że teraz to są jego śmierci.

Jak chcecie zbierać to liczcie się z tym, że trzeba to zawieźć na wysypisko i zapłacić bo
@Piotropatra: Tak jak @YnadYnad napisał - pójdziesz do gminy czy zakładu komunalnego to nie tylko stwierdzą że sam naśmieciłeś i wypad stąd to jeszcze w komunalce dostaniesz kopa za wykonywanie czyjejś roboty z której oni się muszą rozliczyć. Tak samo marnujące się jedzenie przy marketach jest ogrodzone kratami którego nikt nie ma prawa ruszyć oprócz sanepidu i firmy z którą podpisane są wywozy i to urzędy/instytucje organizują święto czystej ziemi, jak
@eeehhh Pan maruda ;) przecież napisałem że jak strikte las to do nadleśnictwa ma iść. Nie wszystko wszędzie zrobi samorzad/państwo i uwaga też tak jest w innych krajach. I ludzie gdzie indziej też organizują akcje sprzątania itp

Jak jest normalna gmina/komunalka to może pomoc. Tak jak pisali też powyżej. Tylko warto wcześniej dać znać. A co cmentarzy to ja zabieram swoje śmieci do siebie, ponieważ wiem że często płacą jak firma i
@Piotropatra: Napisałem ten wywód bo masa ludzi nie jest tego świadoma. Dla wielu ludzi śmieci to z założenia ma być coś bezwartościowego i coś czego nikt by nie chciał, a paradoksalnie sprawa jest kompletnie inna i dużo bardziej skomplikowana. Można sobie wyobrazić widok, że pani Grażynce z urzędu przynosisz tonę śmieci i sugerujesz że to ona ma coś z tym zrobić. No tak średnio bym powiedział, tak średnio. Przydałby się powrót