Wpis z mikrobloga

@przemek-: ja to robie za kazdym #!$%@? razem. Choc wiem, ze musi stanac. Dzieki mamo za wychowanie na niewolnika.

@TrzymaczGolebi tak tez #!$%@? robie w sie zastanawiam czasami czy kieroqcy mnie chca #!$%@? jak sie zatrzymuja jak jestem z dwa metry od pasow I czlapie powoli po robocie...
  • Odpowiedz
@TrzymaczGolebi: mnie zawsze zastanawia czy jakiś policjant służbista mógłby to podpiąć pod nieustąpienie pierwszeństwa, bo uznałby że byłem zmuszony przyśpieszyć kroku na przejściu spowodowane przez kierującego pojazdem xd
  • Odpowiedz
ja staje na baczność przed maska samochodu i salutuje


@dqdq1: A to ty. Zawsze odsalutowuje. Na przyszłość - nie musisz czekać aż powiem spocznij i odmaszerować.
  • Odpowiedz
@TrzymaczGolebi: ja jeszcze opuszczam głowę w geście "dzięki". Sam głównie jeżdżę autem i wiem jak upierdliwi i nieprzewidywalni potrafią być piesi. Niech się kierowca ucieszy, że dobrze zrobił. Dla mnie to nic, a dla niego potencjalny uśmiech na twarzy.
  • Odpowiedz
@Returned: Jakiego niewolnika. Skinięcie głową czy wystawienie ręki jest miłym gestem i świadczy o Tobie bardzo dobrze. Jeśli ktoś wyśmiewa taki zwyczajnie miły gest, to właśnie o nim nie świadczy dobrze.
  • Odpowiedz
Kierowcy autobusów zawsze przepuszczają. Gdy jestem pieszym to gdy widzę autobus to nawet nie podchodzę do przejścia dla pieszych. To ukłon w stronę pasażerów, kierowców i klocków hamulcowych.
  • Odpowiedz
@RoobRoys jak przyjdziesz do divy z kwiatami to też jest miło i uczynnie, ale jakoś nikt tego nie robi. Zwyczaj dziękowania kierowcy za to, że łaskawie się zatrzymał i dał przejść pieszemu pokazuje tylko jak zezwierzęcona jest kultura jazdy w Polsce. Typ ma pieprzony obowiązek się zatrzymać i puścić pieszego ale tylu chamów tego nie robi, że jak ktoś się zatrzyma ( czyli zachowa się po prostu tak jak powinien) to mamy
  • Odpowiedz
@przemek-

niektórzy jeszcze dziękują jak się zatrzymasz xD


Ja macham jak widzę że ktoś zatrzymał się choć jeszcze kawałek miałem do podejścia na pasy xD
  • Odpowiedz
@MajorMajor: Gdzie wizyta u dziwki, a gdzie zwykła kurtuazja w ruchu drogowym. Jeśli ktoś nie chce, niech nie wykazuje żadnego gestu - jego sprawa. Ale wyśmiewanie ludzi, którzy to robią, jest co najmniej w złym guście.

Mogę odbić piłeczkę mówiąc, że może zaprzestańmy dziękować kasjerkom czy innym ludziom wykonującym dla nas usługi, bo jest to ich "pieprzony" obowiązek.

Zwykła ludzka serdeczność i okazywanie szacunku jest powodem do pochwały, a nie do
  • Odpowiedz
@RoobRoys: a co robią kierowcy aby uzyskać szacunek pieszego?
czy to tylko w jedną stronę działa i to pieszy ma okazać szacunek?

tutaj są normalne komentarze ale na feskbooku pod tym memem straszne rakowisko, tam się niemal domagają tego "szacunku" i żalą jak pieszy przechodzi i w ogóle nie zwraca uwagi, że oni go przepuszczają, jak tak można?! w ogóle nawet nie patrzą na nich, nie mówiąc o podziękowaniu! i jeszcze
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: No ja to widzę tak, że jest to po prostu #!$%@? w drugą stronę. O żadnym domaganiu się nie ma mowy.
IMO nikt nie ma obowiązku dziękować, ale samo podziękowanie czy to w przypadku kierowcy czy pieszego uważam za przejaw serdeczności i oceniam pozytywnie.
  • Odpowiedz
@RoobRoys - zgadzamy się w wielu kwestiach. Jestem zwolennikiem kurtuazji i uprzejmości, świat jest naprawdę lepszy dzięki drobnym gestom. Sam się zawsze uśmiecham w sklepie na ten przykład i dobijają mnie te polskie mordy które nie potrafią się wygiąć nawet o centymetr. Ale dziękowanie kierowcy, że nas puścił na pasach niczym się nie różni od dziękowania kierowcy który nas puszcza bo ma czerwone światło a my zielone - i w tym i
  • Odpowiedz
@MajorMajor: Niestety to prawda z tymi ludźmi choćby w sklepach. Często podchodzisz do kasy i najczęściej kasjerka sprawia wrażenie, że robisz jej krzywdę. No nic nie poradzimy, tylko trzeba dawać sobą jakiś przykład.
Pozdro
  • Odpowiedz