Wpis z mikrobloga

Odnośnie wczorajszego wpisu dotyczącego #lazienka #aranzacjawnetrz #kiciochpyta
Starałem się trochę poprawić projekt. Oczywiście nie jest on jakiś dobrze wyglądający. Dopiero drugi dzień siedzę na sketchup.
Mały opis co i jak.

Wymiary:
Pomieszczenie 202,5 x 162 cm
Wanna 160x80 cm

Schowki:
- dwa schowki uchylne w obudowie wanny (jeden służący również jako rewizja)
- szafka wisząca nad blatem (zastanawiam się nad powieszeniem dwóch na sąsiedniej ścianie zamiast tej na projekcie)
- szuflada pod umywalką
- szafka wisząca z lustrem
- wnęka w ścianie przy wannie

Oświetlenie:
- 6 reflektorów punktowych na suficie (włącznik na zewnątrz pomieszczenia)
- lampa led nad lustrem (włącznik przy gniazdach sieciowych)

Proszę się nie przejmować brakiem wylewki przy deszczownicy. Na pewno tam będzie.

Link do wczorajszego wpisu

Link do projektu sketchup
Pobierz MrTofu - Odnośnie wczorajszego wpisu dotyczącego #lazienka #aranzacjawnetrz #kiciochp...
źródło: Bez tytułu
  • 13
@MrTofu: Wciąż twierdzę, że wanna to zbyteczny i problematyczny bajer którego nie będzie się używać. Lepszy prysznic z zamykanymi drzwiami na całej długości.

Ale jak już koniecznie ta wanna ma być to może prysznic skierowany w stronę szyby ma szansę się sprawdzić i nie chlapać podłogi.

Ustawiłbym też grzejnik w nogach wanny (przy wejściu), żeby mieć łatwy dostęp do ręcznika.
@GOHAN: A nie lepiej zrobić walk-in i dla dziecka wstawić do niego wanienkę? Mniej wody zużytej do napełnienia, kupowania mat antypoślizgowych i brak obaw czy młody się nie ześliznie i nie utopi. Jak urośnie to wanienkę się wywala i już. Tak to widzę choć gówno wiem o dzieciach i nie zamierzam ich mieć.

Raz tylko kąpałem pięciolatkę, którą miałem pod opieką to po prostu wstawiłem ją do prysznica i trzymałem nisko
@MrTofu: z moich własnych doświadczeń, dałbym kontakty wyżej, prawie pod samą szafką, bo wygodniej się cokolwiek podłącza i odłącza jeśli wtyczka i gniazda nie są zasłonięte przez to cokolwiek. To samo podejście stosuję w kuchni na ścianie. Tak wysoki blat (wymuszony przez wysokość pralki) + umywalka nablatowa + odstęp pomiędzy krawędzią umywalki a wylewką może spowodować że mycie rąk będzie mega upierdliwe. Pomyśl o innego rodzaju umywalce na tej wysokości (wpuszczana
@MrTofu: parawan ustaw tak żeby woda ściekała bezpośrednio do wanny (wzdłuż wewnętrznej części rantu, nie zewnetrznej jak na wizualizacji). Wtedy zminimalizujesz wylewanie się wody poza wannę. Nie powinno wtedy też zalewać schowków pod wanną.
Ja bym nadal optował za tym, żeby grzejnik był gdzieś bliżej wanny. Tylko z drugiej strony pytanie, gdzie powiesić jakiś mały ręcznik do wycierania rąk?

I też takie moje doświadczenie - zrobiłem sobie szafę na wymiar pod suszarkę i pralkę i pralka zepsuła mi się po 3 dniach od wstawienia jej do tej szafy. Więc musiałem kupić nową (bo poprzednia miała już ponad 5 lat i koszt wymiany bębna był nieopłacalny) i