Wpis z mikrobloga

Hej, jestem w trakcie wychowywania szczeniaka cocker spaniel. Piesek ma 3 miesiące. Mam taki problem, że nieraz gdy wracam z nim po spacerze i on już wie, że jakieś 30 minut po powrocie dostanie jedzenie, to jest bardzo podekscytowany i nie mogę mu ściągnąć o obroży. Warczy i gryzie bo czuje już przygotowane jedzenie. Nie pomagają komendy "nie" Co zrobić w takiej sytuacji?
#pies #psy #szczeniaki
  • 8
@PanDoniczka: to nie dawaj jeść póki się nie uspokoi. Za którymś razem załapie. Możesz mu pokazać michę i jak świruje to chowasz. Moje psy nauczyły się od kotów drapać po drzwiach tarasowych jak chciały wejsc do domu. A ja chciałem żeby szczekały jak chcą wejść. Z początku siedziały nierzadko godzinę czy dwie kminiac o #!$%@? chodzi aż zaszczekały to je wpuszczałem. Teraz już nie drapią wcale. Tal samo z jedzeniem kładę
@Voyo: Ona już dużo potrafi, je dopiero na komendę "możesz" Ale w takiej sytuacji jest nie do ogarnięcia. Wchodzę do domu, a ta już pędzi do kuchni, wyrywa się, szarpie smycz no i gryzie gdy próbuję jej zdjąć obroże. Nie pomagają komendy"zostań" lub "do mnie" które w innych sytuacjach działają bardzo dobrze. Chodzi tylko o tą głupią obroże i smycz. Wiadomo mogę to robić przed drzwiami ale to jest wyjście na
@PanDoniczka: no tak, po co tak ciśniesz szczeniaka w emocjach o jakąś pierdołę. To jest dzieciak, on kompletnie nie panuje nad emocjami. Prawdopodobnie spacer jest dla niego za ciężki (za długi/za dużo się dzieje) i wraca nabuzowany. Do tego zaraz dostanie jeść i może się też tym ekscytować. A wtedy ty zamiast mu pomóc (pozwolić na wyciszenie) jeszcze mu dokladasz.
@PanDoniczka: dobrze piszą. Zrob więcej ale krótkich spacerów w tym wieku. I używaj komend tylko w sytuacjach kiedy masz pewność ze pies ja, zna, rozumie, i masz możliwość wyegzekwowania żeby pies ja wykonał bo inaczej nauczysz psiaka ze można Cie ignorować ergo spalisz komendy. Uczysz czegoś w spokoju w domu, dopiero jak umie prefekt to na klatce schodowej itd. A przywołanie to leć od małego uwarunkowane klasycznie na pamięci mięśniowej. Im