Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzwykopem #architektura Hej Mirki kupuje gotwoca z archona. Chcę zmienić okno narozne na zwykle i miejscami zamienić łazienkę z kotłownia bez modyfikacji ścian.

Architekt który adaptuje wycenia te dwie zmiany na okno:300 zł, zamiana kotlowni z łazienką 600

Pytanie czy on to musi robic czy ja sobie mogę zmienić w trakcie budowy? Moze łazienkę warto bo się rury pozmieniają?
  • 11
Co do rur to hydraulik i tak nie będzie patrzał na ten projekt z archona tylko sobie sam powymyśla co mu pasuje. Co do okna to *wydaje* mi się, że jest to zmiana nieistotna jeśli tą zmianą nie łamiesz zasad na które wydano ci pozwolenie na budowę czyli odstępy ścianą z oknami od granicy działki itp., ale nie jestem do końca pewny, więc warto by może było dopytać jakiegoś innego architekta lub
Co do zamiany pomieszczeń trzeba poznać szczegóły co się zmienia i co masz w projekcie (Kanaliza, podłogówka, rekuperacja, wentylacja mechaniczna - kominy)
Co do okna, to nie rozumiem za co ta kasa. Mi powiedział, że mogę sobie zmniejszać i przesuwać do woli o ile zmieszczę się w filarach. Nazwał to "zmianami nieistotnymi"
@ProgramistaNaBudowie: hej dzieki, swoja droga dobrze ze jakis czas temu trafilem na Twoj kanal, zainspirowal mnie do tego zeby zbudowac tanio dom czyli parterowke, na to wiazary i podwieszane sufity bo widzialem ze Ty tak robiles, jestes zadowolony z tego rozwiazania ? mam jeszcze pytanie jak zamknales sciany szczytowe bo wiazary CI tego nie zabudowaly i murowań chyba tez nie robiles ?
@KrowkaAtomowka: Zamiana kotłowni i łazienki na pewno wpłynie na projekt instalacji, ale tak jak pisał mirek wyżej - zwykle hydraulik czy elektryk nie patrzy nawet na projekt tylko robi jak uważa. Wg mnie z tego powodu to nie wyamaga zmian wprowadzanych przez architekta. Jedna uwaga - bo ja miałem z tym problem - układanie kanalizacji pod poziomem zero. Czasem robi to ta sama ekipa która wykonuje fundamenty. Jeśli to możliwe, to
@KrowkaAtomowka: Ytong. Równy, ciepły, niska akumulacja ciepła, szybko się nagrzewa, szybko oddaje ciepło. Wewnętrzne silka, ciężka, równa, dużo lepsza izolacyjność akustyczna, długo się nagrzewa, długo trzyma ciepło. Kiedyś podejrzałem u kogoś taką konfigurację i zrobiłem tak samo.