Wpis z mikrobloga

mirki z pod tagu #fotografia doradzicie jakieś w miarę kompaktowe opcje?

Różowa ma Canona chyba d2000 którego używa hobbystycznie ale oczywiście to ma mało poręczna rzecz na wycieczki. Zazwyczaj na jakieś wypady braliśmy nasz wysłużony EOS M ale chyba padła przesłona bo robi dziwne przeswietlenie na każdym zdjęciu (patrz obrazek).

Czym go zastąpić? Zakładam że wada w samym aparacie i obiektyw jest ok, więc może poszukać samego body M200?
Czy jakieś inne modele godne polecenia - Sony a6000?
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matelusz no nie chciałbym tu szaleć bo to ma być coś takiego właśnie w roli drugiego aparatu, mały i poręczny. W sumie to ja bym nawet chyba niekoniecznie naciskał na ochotę zmiennych obiektywów bo z tym EOS M to w sumie całe życie jechaliśmy na stockowym 18-55

a6000 chyba koło 3000zł lata więc to chyba taki maks

Przy okazji dodaję zdjęcie o którym zapomniałem :)
emesc - @matelusz no nie chciałbym tu szaleć bo to ma być coś takiego właśnie w roli ...

źródło: temp_file.png8207826406948008528

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matelusz patrzę na ceny i jestem zaskoczony trochę bo ten pierwszy eos M był kupiony chyba za £199 i to była wtedy tańsza opcja niż duże DSLR

Teraz M200 koło £500-600 a D4000 za trzy stówki z hakiem
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@emesc D4000 nie polecam, to już telefonem zrobi się lepsze foty :) koniecznie musi być to nowy sprzęt? bo może warto poszukać używanego Canona RP, to będzie jakościowy przeskok
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matelusz no to już trochę ponad budżet i już średnio wpisuje się w koncept małego poręcznego aparatu który łatwo gdzieś upchnąć bez brania dedykowanej torby. Dlatego względem jakości nie mam problemu żeby pójść na kompromis bo nawet ten stary EOS M który już ma trochę lat robił akceptowalne dla nas.
emesc - @matelusz no to już trochę ponad budżet i już średnio wpisuje się w koncept m...

źródło: temp_file.png818742743809871839

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matelusz gdyby nie to że już ma (sprawdziłem) 750D to ten r100 byłby fajnym wyborem jako główny aparat. Rozmiarowo na taki podróżny najbardziej by mi pasowało takie coś jak Fuji X100V czy Canon G1X mk3 ale ceny mają zaporowe

Więc może G1X mk2 używany albo jednak poszukam samego body z M6 albo M200 bo obiektyw mamy z Mki nadal.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
g1X mk3 ma większy sensor i APS-C wejść w mk2 może nie być warto się ładować, więc chyba zostaje M6/M200. a6000 myślałem że wezmę ale na stronie Sony body+ obiektyw jest wyceniony na ~£550, nie są już produkowane i ma ich sklepie nie ma dostępnych. W innych sklepach £750 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ceny się robią tych aparatów takie że faktycznie już niedługo będzie albo zdjęcie robione telefonem
  • Odpowiedz