Wpis z mikrobloga

Jak się kupi bilet #pkp w aplikacji, bilet normalny, na miejsce ściśle określone , to i tak sprawdzają dokument że zdjęciem.
Bez sensu moim zdaniem, jaki można przekręt zrobić? Kupić bilet na siebie i dać komuś innemu? Bilet papierowy jest incognito chyba?
Mowa o #intercity
  • 49
nie jest przypadkiem tak, że bilet jest na przejazd ogólnie, a miejscówka jest imienna?


@Hissis: w apce koleo jest nr wagonu jest numer miejsca tak że nikt nie może tego biletu skopiować bo byśmy się bili o siedzenie
@heniek_8: nie zastanawiaj się nad tym bo nikt mądry tego nie wymyślił xD też mnie to ciekawiło ale nie stoi za tym żaden rozsądny argument. Jak kupisz przez internet lub w apce to musisz pokazywać dowód, a jak kupisz w kasie na dworcu to #!$%@? każdy ma. Tutaj nie ma logiki. Przecież jakby mi ktoś ukradł bilet imienny kupiony przez internet to stałby mu nad głową przy swoim miejscu i wtedy
@vidic15 @heniek_8 Biletu z kasy nie da się kopiować, ma znaki wodne i jest zabezpieczony.

Siedzieć na miejscu przez was wyznaczonym nikt was nie zmusi, masa ludzi siada byle gdzie, równie dobrze moglibyście stać.

To jest tak banalne zabezpieczenie i nigdy nie zrozumiem z czym ludzie mają problem by ten dokument pokazać, zabiera to dodatkowe 10 sekund przy wyciąganiu biletu.

Naprawdę to jest dla mnie wieczne poszukiwanie problemu tam gdzie go nie
@ReeceWithouterpoon: no ale wystarczy sprawdzić czy bilet jest na miejsce na którym siedzi dana osoba. A to kto jest tą osobą to już nie ma żadnego znaczenia, ważne że za to miejsce jest zapłacone i nikt się o nie nie kłóci. Tym o to sposobem problem jechania całego pociągu na jednym bilecie zostaje rozwiązany bez konieczności sprawdzania dowodu.
@Kakaladze: przede wszystkim muszę mieć przy sobie dowód to już sprawa jakościowa

a jak już mam, specjalnie na życzenie PKP,to go wrzucam gdzieś w bagaże i potem wyciągam z walizy, też nie 10 sekund tylko #!$%@? się które jest moim zdaniem niepotrzebne, siedzi gość bez zniżek i ma bilet na to właśnie miejsce? To niech siedzi
@Kakaladze: Jak chcesz sobie pokazywać dowód to pokazuj, ja w miejscach w których nie powinno być to konieczne wolałbym tego nie robić. W autobusie i tramwaju też pokazujesz? A bycie leniwym jest moim prawem i nie Twój interes ile znaczy dla mnie takie 10 sekund. Sprawa jest banalna: masz bilet uprawniający do siedzenia na miejscu X i siedzisz na miejscu X i nikt się nie kłóci że to jego miejsce ->
@vidic15 Jeżeli masz bilet okresowy to często trzeba pokazać? Albo masz całe karty które są w zasadzie dokumentem tożsamości.

@heniek_8 @vidic15 Implikacja jakoby tylko w sytuacji gdy ktoś kłóci się o miejsce powinno się weryfikować dowód jest z góry błędna, bo to tylko przy założeniu że bad actor ukradł wam bilet i próbuje się nim posługiwać. A co w sytuacji w której udostępnicie bilet świadomie komuś innemu i ten ktoś będzie sobie
@Kakaladze: o biletach okresowych się nie wypowiadam bo nie korzystam, więc moja wiedza nie jest dostateczna co tam się weryfikuje. Bilety lotnicze to już inny poziom bezpieczeństwa.
Słabo napisany system jak zawsze jest wytłumaczeniem. I w sumie to kto sobie wymyślił ten system jak nie PKP? To, że przekopiowali od innych to nie nasza sprawa. No ale zawsze mogę po prostu nie korzystać z ich usług. Racja, poddaję się.

A no
Normalnie zrobię templatkę w kilka minut


@ReeceWithouterpoon: gdyby każdy bilet był trochę inny, a przy sprawdzeniu system by sprawdzał czy już został użyty, to by twój pięciolatek daleko nie zaszedł

Albo: tworzysz fejkowy bilet na swoje nazwisko, i wszystko się zgadza w razie kontroli