Wpis z mikrobloga

#inpost #zakupyzchin #aliexpress #kurier #paczkomaty

Kupilem na aliexpress 4 rzeczy od roznych dostawcow, zostaly spakowane w jedna paczke i mialy byc dostarczone do paczkomatu. Niestety wyswietla sie aktualnie status "niedostarczona". Raz na infolinii powiedzieli mi, ze zostala wyslana jako kurierska pod adres, ale zły, drugi raz powiedzieli, ze nawet miejscowosc sie nie zgadza. Nie da sie dogadac z inpostem bo każa mi kontaktowac sie z nadawcą zeby przekierował, ja nie moge mimo, ze imie, nazwisko i nr tel sie zgadzją. Kaza mi sie kontaktowac z nadawcą ale w tym wypadku nadawcą jest pewnie ten co to zapakowal w jedna paczke wiec #!$%@? wie kto i #!$%@? wie z kim mam sie kontaktowac. Czekalem na te rzeczy miesiac i sa mi mega potrzebne. Na aliexpress conajwyzej refunda moge zglosic a zalezy mi na tym, zeby to dostac jak najszybciej. Ktos z was mial kiedys taki przypadek?
  • 11
  • Odpowiedz
@Quest:
Nadawca jest pośrednik w Polsce (InPost świadczy wyłącznie usługi krajowe). Pytanie czy Chińczyk poda jego dane, bo może ich nie znać.
  • Odpowiedz
Czekalem na te rzeczy miesiac i sa mi mega potrzebne. Na aliexpress conajwyzej refunda moge zglosic a zalezy mi na tym, zeby to dostac jak najszybciej.


@Quest:

no to zapomnij, ze je dostaniesz :))
  • Odpowiedz
  • 0
@piomark: Sprawdzilem i kod jest prawidlowy. Mimo, ze mam wszystkie dane to i tak nie chca jej przekierować. Zgaduje, ze miejscowosc jest nieczytelna bo Łódź ma w sobie 3 pl znaki i pewnie kodowanie to jakos rozpieprzylo. Da sie do nich jakos dotrzeć?
  • Odpowiedz
@Quest:
Jak to przesyłka paczkomatowa, to najważniejszy jest kod paczkomatu (jest on umieszczony na każdym urządzeniu). Adres i kod pocztowy nie mają większego znaczenia, to tylko informacja dla nadawcy, ułatwiająca wybór właściwej maszyny. Adres paczkomatu w Łodzi to np. LOD02B (to maszyna pod adresem Krakowska 41, 94-214 Łódź).
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: paczka miala zostac nadana jako paczkomatowa, ale ktos sie #!$%@?ął i nadal ją jako paczke kurierską pod adres paczkomatu.
  • Odpowiedz
@Quest:
Ale też Inpostem czy np. Pocztexem? W pierwszym przypadku powinny ogarnąć, a w drugim możesz co najwyżej liczyć na telefon od kuriera (inaczej pójdzie zwrot do nadawcy bez awizowania)
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: inpostem, nic nie ogarneli mimo kilku telefonow, adres zly i pocaluj nas pan w dupe, nie powiemy nawet co jest zle. Paczka wraca do chin, niewazne ze imie, nazwisko, nr tel sa poprawne a ja dostalem na maila kod odb paczki. Musze zamowic drugi raz i a oni drugi raz dostaną hajsik do rączki za paczke
  • Odpowiedz