Wpis z mikrobloga

@rales: nie wiem jak nazwać ten przedmiot, ale połączenie właśnie wyżej wymienionej ekonomii z geopolityka i wyjaśnianie jej na podstawie bieżący wydarzeń. Może takie coś jest, bo edukacje dawno temu zakończyłem
  • Odpowiedz
  • 641
@Tigermass

geopolityka


O tak, świetny pomysł: uczmy dzieci przestarzałych teorii naukowych, uznawanych jeszcze za wartościowe jedynie w Rosji, która żyje mentalnie w XIX wieku xD
  • Odpowiedz
@Iudex: jakich teorii naukowych? Chodzi mi o bieżące sytuacje na świcie, typu dlaczego Turcja blokowała wejście Finlandii do NATO, dlaczego Kuba czy Wenezuela są tak biedne, jak to się dzieje, ze wprowadzane są sankcje np na Rosję i spada sprzedaż aut o 90%, ale nagle Kazachstan ma wzrost o 300%.
  • Odpowiedz
  • 148
@Poldek0000 Podstawy przedsiębiorczości są przedmiotem i w ich programie są podstawy ekonomii. Problem polega na tym czego realnie się tam młodzież uczy.
  • Odpowiedz
  • 39
@Tigermass Geopolityka to przestarzała teoria naukowa i nie ma nic wspólnego z tłumaczeniem zjawisk, które opisujesz. A większość tych zagadnień jest do omówienia na WOS-ie czy jak to się tam dziś nazywa.
  • Odpowiedz
@Poldek0000:

podstawy ekonomii

W szkole średniej są podstawy przedsiębiorczości które w 2023 będą przemianowane na biznes i zarządzanie (dx), w sumie ok w szkole podstawowej, ale mam obawy, że jak byś usłyszał, że na tej lekcji nie szkaluje się socjalizmu tylko pokazuje się gospodarki mieszane jako najlepsze to by ci się to mogło nie spodobać. ;)
  • Odpowiedz
@rales: coś takiego jak nauką do życia w panstwie/kraju czyli jak sobie poradzić jak się wyprowadzisz od rodziców. Podatki, zusy, zakładanie firmy ale też kwestie ubezpieczenia, ppk, jak ogarnąć podstawowe rzeczy w domu (majsterkowanie), jak działa służba zdrowia - coś w tym stylu
  • Odpowiedz