Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie odnośnie suszarki do ubrań.
Jakiś czas temu kupiliśmy suszarkę LG model RC90V9AV3N więc raczej z górnej półki ale jest problem bo kurczą mi się ubrania po suszeniu. Co dziwne problem dotyczy tylko tshirtow i podobnych ubrań tj. gdzie ten splot jest luźniejszy. Suszarka niby ma różne bajery typu czujnik wilgotności, suszenie w mniejszej temp itd. a problem jest i to ewidentny.

Dzwoniłem na infolinię ale oczywiście nie pomogą, wszystko wg książki. Albo za dużo wkładam albo wkładam rzeczy których nie powinno się suszyć itp.

Jestem na tyle zdesperowany że rozważam sprzedaż tej suszarki i zamianę na inną tylko pytanie czy suszarki innych firm też nie kurczą ubrań? ma ktoś doświadczenia z suszarkami innych firm np z Miele, Whirlpool, Samsung?

#agd #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Presidente: szczerze wszyscy których znam mówią że ubrania się szybciej zuzywaja i kurczą.
Jedyny plus to go że w zimę masz szybko wysuszone pranie, a jak jest taka pogoda jak teraz to czemu po prostu nie wystawiasz na balkon ?
@xdTM: Wlasnie od powrotu z wakacji gdzie juz mielismy definitywne potwierdzenie ze suszarka skurcza koszulki zaczlismy czesc rzeczy suszyc na zewnatrz. Zastanawialem sie tylko czy susaszrki innych prodecentow tez kurcza rzeczy.
@Presidente: Próbowałeś suszyć oddzielnie koszulki i np jeansy? Dużo osób wrzuca wszystko na raz, a czujnik wilgotności suszy do ostatniej suchej rzeczy, przez co koszulki bardzo często mają już dosyć ale muszą suszyć się dalej bo suszarka czuje, że jakaś bluza lub jeansy są nadal mokre.

Pomaga zazwyczaj ustawianie niższych stopni wysuszenia lub suszenie czasowe (najpierw na pół godzinki/godzinę gdzie czasem część rzeczy można już wyciągnąć, a resztę nastawić na kolejne
  • 0
@TadekNiekradek tak, jeansy pierzemy i suszymy oddzielnie. sortujemy też rzeczy przed praniem i suszeniem typu bawełna i syntetyki oddzielnie. mimo wszystko suszarka kurczy co jest frustrujace. Po urlopie wysuszylismy tylko koszulki i nowe koszulki które były dobre na urlopie teraz są praktycznie numer mniejsze